Komenda Miejska Policja w Sosnowcu zyskała nowych policjantów. Trójka funkcjonariuszy złożyła już ślubowanie. Prezydent Sosnowca wyróżnił też dwóch policjantów, którzy uratowali życie jednemu z mieszkańców.

Nowi policjanci w Sosnowcu

Służbę w sosnowieckiej policji rozpoczęło trzech nowych mundurowych. Nowi funkcjonariusze złożyli już uroczystą przysięgę.

Ślubowanie miało charakter uroczystej zbiórki. Komendant Miejski Policji w Sosnowcu wręczył świeżo upieczonym funkcjonariuszom ich nowe legitymacje służbowe i życzył im wszystkiego, co najlepsze na ich nowej, zawodowej drodze.

Ludzie, Ściana, Policjanci, Prezydent Sosnowca
Nowi policjanci przyjęci do służby w Sosnowcu – fot. Policja Sosnowiec

Dwóch policjantów wyróżnionych przez prezydenta Sosnowca

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wyróżnił dwóch policjantów – sierż. sztab. Sebastiana Olczyka i sierż. sztab. Sebastiana Wichniewicza. Dzięki ich szybkiemu działaniu udało się uratować życie co najmniej jednej osobie.

27 grudnia ubiegłego roku około godz. 20.00 w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Zagórze, podczas rozpalania w domowym piecu węglowym doszło do wybuchu, w wyniku którego poszkodowany został 63-letni mieszkaniec Sosnowca. Na miejscu jako pierwsi dotarli policjanci z III komisariatu – sierż. sztab. Sebastian Olczyk i sierż. sztab. Sebastian Wichniewicz. Bez chwili wahania weszli do budynku. W mocno zadymionym mieszkaniu, które zaczynał już trawić ogień z płonącego pieca, mundurowi odnaleźli rannego, kompletnie zdezorientowanego mężczyznę. Szybko wyprowadzili go na zewnątrz, a następnie ewakuowali sześciu lokatorów z pozostałych mieszkań.

Drzwi, Ludzie, Policjanci, Prezydent Sosnowca
Prezydent Sosnowca wyróżnił dwóch policjantów – fot. Policja Sosnowiec

Na miejsce przyjechali później strażacy, którzy ugasili ogień. 63-latek, który został poszkodowany, trafił do szpitala. Kilka dni po akcji wyrazy uznania przekazał policjantom Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu bryg. Radosław Lendor. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu złożył on podziękowania za sprawne, zdecydowane działanie mundurowych, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu i nie zawahali się ryzykować własnym zdrowiem i życiem, by ratować lokatorów.

Drzwi, Ludzie, Policjanci, Prezydent Sosnowca
Prezydent Sosnowca wyróżnił dwóch policjantów – fot. Policja Sosnowiec

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zdecydował o wyróżnieniu policjantów specjalną nagrodą pieniężną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dominik Łączyk nie jest już komendantem sosnowieckiej policji. Przeszedł do Warszawy