Sosnowiecki dzielnicowy z Komisariatu Policji III sierż. Fabian Walotek w trakcie służby obchodowej wydostał z płonącego mieszkania przerażonego psa.

Dzielnicowy Komisariatu Policji III w Sosnowcu sierżant Fabian Walotek podczas służby obchodowej zauważył dym wydobywający się z okna mieszkania na 10 piętrze jednego z bloków w dzielnicy Zagórze. Natychmiast ruszył, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Pomimo wezwań i łomotania do drzwi, nikt nie odpowiadał.

Policjantowi udało się natomiast dostać do płonącego mieszkania przez balkon sąsiadów, którzy udostępnili swoje lokum, do przeprowadzenia tej brawurowej akcji ratunkowej. Funkcjonariusz przedostał się do mieszkania przechodząc przez balkonową balustradę, na szczęście drzwi balkonowe były otwarte i dzięki temu policjantowi udało się szybko wydostać ze spowitego dymem mieszkania psa.

Dzielnicowy zabrał go na ręce i przedostał się z nim ponownie przez balkon do sąsiada. Po kilku minutach strażacy weszli do środka płonącego mieszkania ze specjalistycznym wyposażeniem i ugasili pożar. Pies cały i zdrowy powrócił do swoich właścicieli.