Policjanci z jaworznickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chodzili po mieście z nożem i maczetą. Podczas podejmowania wobec nich interwencji, trzymając w ręku maczetę, grozili pozbawieniem życia policjantom. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z zespołu wywiadowczego zostali wezwani w związku z leżącym na chodniku mężczyzną w centrum Jaworzna. Na miejscu interwencja się nie potwierdziła, za to wywiadowcy trafili na dwóch mężczyzn, którzy byli w stosunku do nich bardzo agresywni. Podczas próby legitymowania jeden z mężczyzn wyciągnął maczetę i zaczął iść w kierunku policjantów, grożąc im pozbawieniem życia i zdrowia.

Mężczyźni zostali obezwładnieni i doprowadzeni do jaworznickiej komendy, skąd następnie trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28- i 40-latkowi zarzutów czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Tymczasowo napastnicy zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.