Nowy plac zabaw w Porębie to kolejna inicjatywa dla najmłodszych. Jest to okazja do odwiedzenia nowych sprzętów, a wśród nich wyjątkowego statku pirackiego!

Nowy plac zabaw daje możliwość aktywnego spędzenia czasu i wyruszenia w rejs, dzięki dziecięcej wyobraźni i statkowi, który od teraz jest zawsze gotowy do rejsu. Wystarczy się wybrać do lokalizacji przy ul. Głównej w Porębie.

Plac zabaw
Plac zabaw – fot. UM Poręba

Jako główna atrakcja, statek posiada maszt, flagę, kokpit i aż dwie zjeżdżalnie po obu stronach. Brakuje tylko kotwicy, która również została namalowana. Do środka można wskoczyć, wejść, wspiąć się i wślizgnąć po rurze. Kto nigdy nie widział statku na placu zabaw, już może zobaczyć.

– Atrakcją nowego miejsca do zabawy jest urządzenie wielofunkcyjne w kształcie statku ze zjeżdżalnią. W ramach tego zadania, wykonawca inwestycji zamontował także nowe ogrodzenie. Teraz, maluchy zaangażowane w zabawę będą bezpieczne – mówi Izabela Kasprzak, główny specjalista ds. inwestycji Urzędu Miasta Poręba.

Plac zabaw
Plac zabaw – fot. UM Poręba

Na teren placu zabaw przeniesione zostały również inne urządzenia służące dobrej zabawie, które znajdowały się na sąsiedniej działce. Plac zabaw jest nowoczesny, dlatego nigdy nie zabraknie pomysłów na zabawę. Dodatkowo jest bezpieczny, a tym samym ogrodzony i bez niebezpiecznych elementów.