Przebudowa ulicy Ogrodowej w Czeladzi właśnie się rozpoczyna. Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie i zrealizowanie planu ruchu drogowego, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do swoich posesji.

Czeladź przystępuje do realizacji projektu przebudowy ulicy Ogrodowej. Projekt o wartości 8 mln zł w planach ma m.in. remont nawierzchni oraz podbudowy jezdni. Ponadto przebudowana zostanie kanalizacja burzowa i wymieniona niezbędna sieć. Powstanie także nowe, ledowe oświetlenie.

Projekt bez ciągu pieszo-rowerowego

Początkowe plany zagospodarowania terenu i zapowiedzi władz miejskich wspominały także o realizacji projektu budowy ciągu pieszo-rowerowego, niestety warunki terenowo – własnościowe, nie pozwalają na wydzielenie odpowiedniej szerokości chodnika do tego typu działań.

– Muszę też sprostować wcześniejszą zapowiedź, niestety warunki terenowo-własnościowe, nie pozwalają wydzielić na Ogrodowej, odpowiedniej szerokości chodnika, tak by spełniał warunki ciągu pieszo-rowerowego, więc niestety takiego tam nie będzie – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Mieszkańców czekają spore utrudnienia w ruchu

Przebudowa ul. Ogrodowej to nie tylko kosztowne przedsięwzięcie, ale także wielomiesięczna inwestycja, która może spowodować duże utrudnienia w ruchu i problem z dojazdem do nieruchomości. Dlatego też przygotowywany jest szczegółowy plan ruchu drogowego.

– Zanim jednak zobaczymy tam pierwszych robotników, firma musi przygotować i zatwierdzić plan ruchu drogowego na tej ulicy, tak by w czasie trwającego wiele miesięcy remontu, umożliwić ludziom mieszkającym przy tej ulicy, w miarę normalne funkcjonowanie. Nie będzie to łatwe i zapewne spowoduje sporo utrudnień, za które z góry przepraszam – dodaje Zbigniew Szaleniec.

Inwestycja planowo powinna zakończyć się w 2023 roku.

Czytaj także:

Remont ulicy Ogrodowej w Czeladzi. Spłynęły oferty od trzech firm