Wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców, codzienna dezynfekcja i wietrzenie autobusów – to niektóre z działań podjętych przez PKM Jaworzno, których celem jest zapobieganie zakażeniu koronawirusem.

Kilka dni temu pisaliśmy o działaniach podjętych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego i Koleje Śląskie. Podobne działania podjęło również PKM Jaworzno.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów codziennie każdy autobus obsługiwany przez PKM Jaworzno poddawany jest dodatkowej dezynfekcji. – Specjalnymi środkami przecierane są wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie, szczególnie poręcze, przyciski i kasowniki – informuje spółka.

W pojazdach wydzielone zostaną strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie będzie można korzystać z przednich drzwi. – Zawieszone zostanie wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. „ciepłego guzika”, czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach – mówi Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Wstrzymana została także sprzedaż biletów przez kierowców. – Zachęcamy szczególnie do zakupu biletów długoterminowych w innych kanałach dystrybucji. Polecamy wygodną sprzedaż w aplikacji mobilnej PKM Jaworzno oraz kodowanie biletów na Jaworznickich Kartach Miejskich – dodaje rzecznik.

Dodatkowo w autobusach wyposażonych w klimatyzację odblokowane zostaną zamki w oknach, aby możliwe było wietrzenie wnętrza.

Przypomnijmy, że w związku z odwołaniem zajęć w szkołach od 16 marca w dni powszednie nie będą kursowały linie 321 i 328, a na liniach 311, 367 i 370 obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie będą wykonywane także specjalnie oznaczone kursy na liniach: A, 304 i 350.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 58 osób chorych na COVID-19 (13 w województwie śląskim), z czego jedna pacjentka, 57-letnia kobieta z Poznania, zmarła [stan na 13 marca, na godz. 8.00].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu