Autobusy, które dotychczas służyły w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zostały przekazane na rzecz mieszkańców Lwowa. Są to dwa używane pojazdy marki Scania, które zostały wysłane wraz z jedenastoma paletami najpotrzebniejszych produktów.

Miasto Jaworzno podjęło decyzję o przekazaniu autobusów PKM Jaworzno na rzecz mieszkańców Lwowa. Dwa pojazdy marki Scania wyruszyły do ukraińskiego miasta wraz z 11 paletami najpotrzebniejszych artykułów.

– Podjąłem decyzję o przekazaniu dwóch używanych autobusów marki Scania wyprodukowanych w 2010 r. na rzecz mieszkańców Lwowa. Pojazdy są nadal w bardzo dobrym stanie technicznym. Na Ukrainie posłużą one do zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Lwowa lub transportu obywateli Ukrainy do polskiej granicy – informuje Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Rzeczy, które zostały zebrane na rzecz mieszkańców Lwowa to m.in.: koce, śpiwory, poduszki, środki higieniczne, pieluchy, a także żywność trwała oraz medykament w postaci leków, opatrunków, opasek uciskowych i antyseptyków, które mają zabezpieczyć mieszkańców i żołnierzy.

– Do autobusów załadowano 11 palet produktów ważących aż 3 tony. To najpotrzebniejsze rzeczy, które mieszkańcy Jaworzna przynosili do Miejskiego Punktu Koordynacji Zbiórek i Pomocy dla Ukrainy zlokalizowanego w hali MCKiS w Os. Stałym – dodaje.

Jak informuje w swoich social mediach prezydent Jaworzna Paweł Silbert, autobusy bezpiecznie dotarły już do Lwowa.