Drużyna Zagłębia Sosnowiec wróciła do zajęć po wakacyjnej przerwie. Na początek na piłkarzy czekały szczegółowe badania.

W środowe przedpołudnie piłkarze Zagłębia, po krótkich urlopach, rozpoczęli przygotowania do pierwszego po dziesięciu latach sezonu w ekstraklasie.

Pierwszego dnia sosnowiczanie nie wybiegli na murawę. Zagłębiacy spotkali się na obiekcie AWF Katowice, gdzie przeszli szczegółowe badania. Trener przygotowania motorycznego Artur Gołaś zadbał o każdy szczegół i sprawdził, czy każdy z piłkarzy przepracował na wakacjach swój plan treningowy.

W czwartek gracze Zagłębia przejdą drugą część badań. Zaplanowano też pierwsze zajęcia z piłką.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. zaglebie.eu
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. zaglebie.eu

Na inaugurujących zajęciach zabrakło 21-letniego Tomasza Nawotki. Zawodnik doznał urazu na treningu Legii Warszawa, skąd jest wypożyczony. Początkowo myślano, że to tylko stłuczenie lewej stopy, ale okazało się, że doszło do pęknięcia kości śródstopia. – Tomasz najbliższe 2-3 tygodnie spędzi w Łodzi, gdzie będzie dochodził do pewnej sprawności – przyznaje Robert Stanek, dyrektor sportowy sosnowieckiego klubu.

Pierwszym zawodnikiem, który podpisze nowy kontrakt z Zagłębiem będzie Rafał Makowski. Piłkarzowi Legii kończy się bowiem kontrakt i zostanie wolnym zawodnikiem. – Jesteśmy już praktycznie dogadani i na dniach powinniśmy podpisać z nim kontrakt – przekazał dyrektor Stanek.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. zaglebie.eu
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. zaglebie.eu

W Sosnowcu zostanie także Vamara Sanogo. Francuz zostanie wypożyczony do Zagłębia na kolejny rok. Co ważne, zawodnikiem Legii interesowały się dwa kluby Lotto Ekstraklasy – Wisła Płock i Lechia Gdańsk. 23-latek zdecydował się jednak zostać w klubie ze Stadionu Ludowego.

Klub planuje wzmocnić kadrę 4-5 zawodnikami. – Będą to wzmocnienia, a nie uzupełnienia zespołu. Wiemy, na jakie pozycji szukamy – podkreśla trener Dariusz Dudek.

Sezon w Lotto Ekstraklasie rusza za miesiąc. Podopieczni Dariusza Dudka swój pierwszy mecz rozegrają 23 lipca. Do Sosnowca przyjedzie Piast Gliwice.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec – plan przygotowań, transfery i ceny biletów