Najbardziej kolorowa impreza w Sosnowcu nadchodzi! W piątek, 22 czerwca z okazji rozpoczynających się wakacji odbędzie się Eksplozja Kolorów.

Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

22 czerwca oficjalnie żegnamy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje. Z tej okazji w Parku Sieleckim odbędzie się Eksplozja Kolorów. W ten sposób Sosnowiec chce przywitać lato. Impreza będzie dostępna dla wszystkich.

To już trzecia edycja wydarzenia. poprzednie przyciągnęły rzeszę fanów. Sympatyków kolorowych proszków, zarówno tych młodszych, jak i starszych połączyła muzyka, radość i nadzieja.

– W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem stąd decyzja o kolejnej odsłonie Eksplozji Kolorów. Mamy nadzieję, że znów zabawa będzie przednia – mówi, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Oprócz kolorowej energii związanej z obsypywaniem się kolorową chmurą kolorów i koncertami sosnowieckich artystów, pojawi się wiele ciekawych atrakcji. Proszki wystrzelone zostaną o pełnych godzinach od 17.00. Ostatni, czwarty wystrzał odbędzie się o godz. 20.00.