Przed nami piłkarska sobota w Sosnowcu. 13 marca swoje mecze rozegrają piłkarze Zagłębia i piłkarki Czarnych Sosnowiec. Jak sobie poradzą?

13 marca o godz. 16.00 Zagłębie podejmować będzie na Stadionie Ludowym Odrę Opole. Aby oddalić się od strefy spadkowej sosnowiczanie potrzebują zwycięstwa. Zadanie jest trudne, bo Odra w tabeli plasuje się o sześć pozycji wyżej, a ponadto w ostatniej konfrontacji obu zespołów górą byli piłkarze z Opola (1:0).

Zarówno Zagłębie, jak i Odra nie mają za sobą dobrych występów. W ostatnich pięciu spotkaniach Fortuna 1 Ligi Zagłębie wygrało raz (z Puszczą Niepołomice w grudniu ubiegłego roku), a Odra w tym samym okresie nie odniosła żadnego zwycięstwa (ostatnie zwycięstwo zanotowane w listopadzie ubiegłego roku nad Chrobry Głogów). Pod większą presją są jednak sosnowiczanie. To oni plasują się na przedostatnim miejscu i walczą o utrzymanie.

Czarne z Rolnikiem

W sobotę swój mecz rozegrają również piłkarki Czarnych Sosnowiec. Liderki Ekstraligi kobiet podejmować będą na własnym stadionie Rolnik Biedrzychowice, który to plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Sosnowiczanki, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały, są zdecydowanym faworytem. Przyjezdne w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Ich bilans to: 8 porażek i 2 remisy (3 strzelone bramki i 33 stracone). Ostatni mecz obu drużyn zakończył się wygraną piłkarek z Sosnowca 1:0. Jak będzie tym razem? Początek meczu w sobotę o godz. 12.00.

Autor: Michał Konarski