Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przebywają na zgrupowaniu w Turcji, gdzie przygotowują się do rundy wiosennej Fortuna I liga. Zawodnicy mieli w swoim kalendarzu zaplanowane sparingi, ale dotychczas nie udało się im rozegrać żadnego.

Zagłębie Sosnowiec poleciało do Turcji, aby szlifować formę przed inauguracją rundy wiosennej Fortuna I liga, która odbędzie się na stadionie Ludowym 25 lutego, gdzie Zagłębie jako gospodarz podejmować będzie Odrę Opole. W Belek, bo właśnie w tym tureckim mieście przebywają piłkarze Zagłębia, oprócz ciężkich treningów zaplanowane były również sparingi.

Pierwszy sparing zaplanowany został na 2 lutego, kiedy to Zagłębie miało podjąć FC Hebar Pazardzhik z bułgarskiej drugiej ligi. Sparing ten został odwołany ze względu na fatalne warunki pogodowe związane z ulewnymi deszczami i silnym wiatrem. Drugi sparing, który zaplanowany został na 4 lutego z łotewskim FK Liepaja doszedł do skutku, jednakże sędzia przerwał spotkanie w 23 minucie. Po raz kolejny pogoda pokrzyżowała piłkarzom plany i musieli oni wrócić do hotelu.

Zagłębie Sosnowiec uspokaja na Twitterze

Z oficjalnego konta Zagłębia Sosnowiec udostępniona została prognoza pogody wraz z uspokajającym komunikatem dla wszystkich fanów:

– Od jutra w Belek tylko ciepło i słonecznie. Następne sparingi nie są zagrożone – opublikowało Zagłębie Sosnowiec na Twitterze.

Następne sparingi przewidziane są na 5 i 10 lutego. Najpierw Zagłębie rozegra spotkanie z kazachskim FK Aktobe, następnie 10 lutego podejmie rosyjski zespół FK Orenburg.

CZYTAJ TAKŻE:

Mecz kontrolny Zagłębia Sosnowiec