W rozegranym w Warszawie finale Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet piłkarki Górnika Łęczna pokonały po niezwykle zaciętym meczu Czarne Sosnowiec 1:0.

Piłkarki z Sosnowca po Puchar Polski sięgnęły 11 razy. Ostatni raz trofeum to wywalczyły w 2002 roku, pokonując w finale AZS Wrocław. W ostatnich latach jeszcze trzy razy zagrały w finale, ale za każdym razem musiały w nich uznać wyższość rywalek. Dwa lata temu przegrały z Górnikiem Łęczna, a przed rokiem uległy Medykowi Konin.

W tym roku, w drodze do finału, zespół z Sosnowca pokonał Polonię Środa Wielkopolski 8:1, w 1/8 finału Resovię 4:0, a w ćwierćfinale Tarnovię Tarnów 4:0 (u siebie) i 6:0 (na wyjeździe). W półfinale Zagłębianki pokonały KKP Bydgoszcz, wygrywając w Łodzi 3:0.

Mecz finałowy na stadionie Polonii Warszawa był niezwykle zacięty. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Wynik rywalizacji został rozstrzygnięty dopiero pod koniec spotkania. Zwycięskiego gola strzeliła Dominika Grabowska. Dla zawodniczki Górnika był to ostatni występ w barwach mistrza Polski, bo od lipca będzie grała we francuskiej ekstraklasie.

Sosnowiczanki starały się jeszcze odwrócić losy spotkania, ale wynik nie uległ już zmianie. Górnik Łęczna po roku przerwy odzyskał Puchar Polski i w tym sezonie zdobył dublet. Dla sosnowiczanek był to trzeci finał z rzędu.

Zwycięzca oprócz pucharu otrzymał 400 tys. zł, pokonany 100 tys. zł. Najlepszą zawodniczką finału wybrano Małgorzatę Grec.

Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka: Dominika Grabowska (72.)

Czarni: Anna Szymańska – Dorota Hałatek (77. Julia Wycisk), Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Martyna Wiankowska – Wiktoria Kuciewicz, Andrea Horvathova, Paulina Zawiślak, Katarzyna Daleszczyk, Weronika Zawistowska – Dżesika Jaszek.

Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec, Alona Kovtun (79. Agata Guściora) – Ewelina Kamczyk, Klaudia Lefeld (65. Jolanta Siwińska), Sylwia Matysik, Dominika Grabowska, Patricia Hmirova – Nikola Karczewska.

Żółte kartki: Kuciewicz, Zawistowska, Horvathova – Grec, Grabowska, Guściora.

Sędziowała: Michalina Diakow.