Synoptycy przewidują, że dziś na terenie woj. śląskiego mogą wystąpić burze z opadami gradu. Towarzyszyć im będzie silny wiatr.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia, z którego wynika, że w niedzielę (28 czerwca) na terenie całego województwa śląskiego wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy także grad.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 do późnych godzin nocnych. Prawdopodobieństwa wystąpienia burz z opadami deszczu określono na 90 proc.

Burze z gradem mogą wystąpić w siedmiu województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim i dolnośląskim.

Masz zdjęcie lub film pokazujący skutki ulewnych deszczy w Twojej okolicy? Wyślij nam na adres redakcja@twojezaglebie.pl lub przez nasz profil na Facebooku.

Pogoda w poniedziałek (29 czerwca)

W dzień zachmurzenie duże, tylko początkowo miejscami umiarkowane. Opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana suma opadów do 50 mm. Temperatura maksymalna od 19°C na północnym zachodzie do 25°C na południowym wschodzie województwa, w rejonach podgórskich od 20°C do 23°C, na szczytach Beskidów od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo z kierunków południowych, skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, początkowo południowy, skręcający na północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here