Piłkarki Czarnych Sosnowiec trzeci raz z rzędu zagrają w finale Pucharu Polski. W meczu półfinałowym, rozegranym na stadionie SMS w Łodzi, podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pokonały KKP Bydgoszcz 3:0.

Piłkarki z Sosnowca po Puchar Polski sięgnęły 11 razy. Ostatni raz trofeum to wywalczyły w 2002 roku, pokonując w finale AZS Wrocław. W ostatnich latach jeszcze trzy razy zagrały w finale, ale za każdym razem musiały w nich uznać wyższość rywalek. Dwa lata temu przegrały z Górnikiem Łęczna, a przed rokiem uległy Medykowi Konin.

Półfinałowym rywalem sosnowiczanek była ekipa z Bydgoszczy, która po przedwcześnie zakończonym ligowym sezonie pożegnała się z piłkarską elitą. – Czujemy się mocni i podchodzimy do tego meczu jak do finału. Chcemy wygrać, ale nie lekceważymy przy tym rywala – mówił przed meczem trener Sebastian Stemplewski.

Zagłębianki od początku narzuciły swoje warunki gry. Już w 4. minucie Martyna Wiankowska z kilku metrów strzeliła obok bramki. Kilka minut później ta sama zawodniczka obsłużyła Weronikę Zawistowską, która mocnym strzałem na dalszy słupek wyprowadziła sosnowiczanki na prowadzenie. Potem wynik spotkania mogła podwyższyć Dżesika Jaszek, ale piłka minimalnie minęła słupek.

W 24. minucie napastniczka Czarnych już się nie pomyliła i bramkarka z Bydgoszczy po raz drugi musiała wyjmować piłkę z własnej siatki. Rywalki dopiero w 40. minucie oddały pierwszy groźny strzał. Martyna Boguszyńska uderzyła z dystansu, ale posłała futbolówkę minimalnie nad poprzeczkę.

Po przerwie KPP Rem Marco Bydgoszcz zagrał nieco odważniej. W 52. minucie Aleksandra Sudyk oddała celny strzał na bramkę Czarnych. Kilkanaście minut później ładnym uderzeniem z dystansu popisała się Zofia Giętkowska, jednak piłka przeleciała obok słupka.

Próby rywalek nie uśpiły jednak sosnowiczanek, które nadal kontrolowały przebieg wydarzeń na murawie. Swoją dominację potwierdziły w 74. minucie. Wynik spotkania na 3:0 ustaliła Dżesika Jaszek.

Piłkarki Czarnych Sosnowiec w finale zagrają z Górnikiem Łęczna. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza pokonały w drugim półfinale TME GROT SMS Łódź 3:0. Mecz odbędzie się 27 czerwca na stadionie Polonii w Warszawie. Początek o godz. 20.30. Spotkanie na żywo pokaże Polsat Sport.

Czarni Sosnowiec – KKP Rem Marco Bydgoszcz 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Weronika Zawistowska (12.), 2:0 – Dżesika Jaszek (24.), 3:0 – Dżesika Jaszek (74.)