Przedstawiciele Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie potwierdzili, że u jednej z pielęgniarek, która miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem wykryto obecność wirusa SARS-COV-2.

W piątek wieczorem, 3 kwietnia, dyrekcja Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie poinformowała, że jedna z pielęgniarek (niezamieszkała w Jaworznie) miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem w szpitalu w Sosnowcu.

Przeprowadzone badanie potwierdziło obecność wirusa SARS-COV-2. – Niestety, u zarażonego nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna) potwierdzono obecność koronawirusa. Na szczęście u 4 pacjentów (z grupy wysokiego ryzyka) NIE stwierdzono zakażenia SARS-COV-2 – przekazała w niedzielę dyrekcja jaworznickiego szpitala.

Jak poinformował szpital, w drodze dochodzenia epidemicznego, ustalono kolejne 6 osób niskiego ryzyka zarażenia – wymazy pobrane od tych osób zostaną przesłane do Sanepidu. Wszystkim osobom, które miały kontakt z zarażonym nr 0, wprowadzono rygor izolacji od otoczenia.

– Czekamy na wyniki testów z Sanepidu od pozostałych osób. Prosimy o cierpliwość, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach bez przerwy bada próbki, ale to wymaga czasu, zwłaszcza, że nie jesteśmy jedynym szpitalem, który przekazał materiał do testów – podkreśliła dyrekcja szpitala.