Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował w niedzielę rano o kolejnych 38 przypadkach zakażenia koronawirusem.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 38 z nich to mieszkańcy województwa śląskiego.

38 kolejnych osób zakażonych

Jak podał Śląski Urząd Wojewódzki, w swoich domach leczyć się będą przez najbliższe dni 3 mieszkanki powiatu częstochowskiego, młoda mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna w średnim wieku z Dąbrowy Górniczej.

W izolacji domowej pozostanie także mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, mieszkanka Piekar Śląskich w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, kobieta z powiatu będzińskiego, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz mieszkanka Bytomia.

Uciążliwe objawy koronawirusa zdecydowały, że w szpitalu w Chorzowie pozostał mieszkaniec Mysłowic. Tutaj jest także kobieta w sile wieku, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu.

Stan zdrowia zdecydował także o pozostawieniu w szpitalu zakaźnym w Raciborzu starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Tam też jest hospitalizowany mężczyzna w sile wieku z powiatu wodzisławskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 8 osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego i Bytomia), 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie (są to mieszkańcy głównie z powiatów częstochowskiego oraz lublinieckiego).

Wirusa wykryto także w próbkach pobranych od starszej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii NZOZ w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego.

Łącznie w województwie śląskim wykryto obecność koronawirusa u 534 osób, z czego 23 zmarły.