W meczu czwartej kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki Czarnych pewnie pokonały APLG Gdańsk 5:0. Sosnowiczanki z kompletem punktów nadal zajmują fotel lidera.

Po trzech kolejkach nowego sezonu Ekstraligi kobiet podopieczne Sebastiana Stemplewskiego miały na swoim koncie komplet zwycięstw i z imponującym bilansem bramkowym 10:0 zajmowały pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W sobotę Zagłębianki podejmowały beniaminka z Gdańska, który do tej pory uzbierał cztery punkty.

Sosnowiczanki były faworytem tego meczu i nie zawiodły. Już po pierwszej połowie, po trafieniach Dżesiki Jaszek i Veroniki Slukovej, prowadziły 2:0. Po przerwie gdańszczanki próbowały zaatakować, miały nawet ku temu okazje, ale Czarne pewnie zagrały o swoje i nie dały przeciwniczkom odmienić losy spotkania. W 60. minucie na 3:0 strzeliła Dorota Hałatek, a niespełna dwie minuty później na listę strzelczyń wpisała się Martyna Wiankowska. Wynik spotkania na 5:0 ustaliła Paulina Zawiślak.

Po kolejnym, czwartym już zwycięstwie, ekipa z Sosnowca z bilansem bramkowym 15:0 wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Za tydzień Czarne zagrają na wyjeździe. Tym razem z Medykiem Konin.

Czarni Sosnowiec – Akademia Piłkarska LG Gdańsk 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Dżesika Jaszek (8.), 2:0 – Veronika Slukova (21.), 3:0 – Dorota Hałatek (60.), 4:0 – Martyna Wiankowska (62.), 5:0 – Paulina Zawiślak (77.).