Na inaugurację rozgrywek Fortuna 1 Ligi, piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą 0:1.

Mocno przebudowane Zagłębie rozpoczęło nowy sezon od porażki w Niecieczy. Gospodarze już od pierwszych minut mieli przewagę, ale w do przerwy żadna bramka nie padła. W 30. minucie blisko pokonania Krystiana Stępniowskiego był Michał Orzechowski, ale jego mocny strzał zatrzymał się na górnym obramowaniu bramki.

Pierwsza, i jak się później okazało jedyna, bramka padła w 51. minucie. Roman Gergel kapitalnie obrócił się piłką w polu karnym i z kilku metrów pewnie pokonał golkipera Zagłębia.

Kilka minut później powinno już być 2:0, ale strzał Pawła Żyry zdołał wyłapać Stępniowski. W 60. minucie bramkę Zagłębia ostrzeliwali jeszcze Patrik Misak i Michał Orzechowski, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

Pod koniec spotkania do głosu doszli sosnowiczanie. Tomasza Loskę próbowali pokonać Olaf Nowak i Filip Karbowy. W obu przypadkach górą był jednak bramkarz Słoni.

Najważniejsze w piłce są punkty, dzisiaj ich nie mamy i bardzo nas to boli. Biorąc pod uwagę naszą grę, muszę pogratulować mojej drużynie walki do końca. Zasłużyliśmy bardzo mocno chociaż na jedną bramkę. Nie zdobyliśmy niestety żadnej, ale praktycznie stworzyliśmy tyle samo sytuacji, co Termalica. Ostatnie 25. minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Mieliśmy dużo szans, w tym znakomitą sytuację Olafa. Dawno nie stworzyliśmy tylu sytuacji i pokazaliśmy, że mamy potencjał – powiedział po meczu trener Krzysztof Dębek.

Kolejnym rywalem sosnowiczan będzie GKS Tychy (6 września, godz. 12.40). Prowadzony przez Artura Derbina zespół bezbramkowo zremisował ze Stomilem Olsztyn.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 – Roman Gergel (51.)

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Duriska, M. Grudziński, Gojny – Małecki, Joao Oliveira, Maia (70. Karbowy), Seedorf (59. Szwed) – Pawłowski (70. Gregorio) – O. Nowak. Trener: Krzysztof Dębek.

Bruk-Bet: Loska – Grzybek, Putiwcew, de Amo, Grabowski – Gergel (80. Wasielewski), Wlazło, Żyra (63. Bezpalec), Misak (63. Radwański), Stefanik (80. Zeman) – Orzechowski (64. Śpiewak). Trener: Mariusz Lewandowski.

Żółte kartki: Artem Putiwcew, Piotr Wlazło – Dawid Ryndak.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów: 1409.

Na zdjęciu piłkarze Zagłębia Sosnowiec w sparingu z Resovią Rzeszów (foto: Paulina Skóra)