Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński w ostrych i zdecydowanych słowach potępił zachowanie grupy osób, które zakłóciły manifestację w obronie osób LGBT, która odbyła się na terenie miasta.

W poniedziałek, 17 sierpnia na sosnowieckiej Patelni odbyła się manifestacja „Solidarni z Margot”. W jej trakcie, aktywiści zostali otoczeni przez znacznie większą grupę przeciwników, kibiców lokalnego klubu piłkarskiego, którzy obrzucili aktywistów jajkami, wyzwiskami oraz butelkami. Ponadto, mieli oni transparenty „Zagłębie wolne od LGBT” i „Sosnowiec w obronie normalności”. Interwencja policji zapobiegła większym zamieszkom.

– Takiego pokazu chamstwa, obrażania nigdy nie przeżyłem i nikomu nie życzę. Nie zrezygnowaliśmy choć wymagało to trochę odwagi – napisał Janusz Kubicki, były sosnowiecki radny. – Tolerancja i otwartość wymagają siły moralnej. Ciekaw jestem reakcji władz miasta, ludzi odpowiedzialnych za edukację na te wydarzenia. Chyba nie ma powodów do dumy? – dodał.

„Nie zgadzam się na chamstwo”

Na odpowiedź ze strony prezydenta miasta długo nie trzeba było czekać. – Sosnowiec od powstania był wielokulturowy i otwarty, a historię naszego miasta tworzyło wiele narodowości i nigdy to nikomu nie przeszkadzało. To zawsze był nasz atut. Dlatego nie rozumiem tego, co się wydarzyło na Placu Stulecia, gdzie zebrała się grupa osób, chcących zamanifestować równość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Przeciwko nim zgromadziła się grupa osób, która postanowiła zakłócić więc – napisał Arkadiusz Chęciński.

W dalszej części swojego wpisu prezydent potępił zachowanie osób, które wykrzykiwały agresywne i wulgarne hasła. – Nie zgadzam się na wyzwiska, wulgaryzmy i groźby, nie zgadzam się na chamstwo. Na szczęście w tym miejscu mamy nowoczesny monitoring, który z pewnością ułatwi policji identyfikację sprawców, którzy poniosą konsekwencję – podkreślił prezydent Sosnowca. – Nie każdy musi podzielać poglądy innych, ale brak zrozumienia, często wynikający z braku wiedzy prowadzi w prostej linii do szerzenia ksenofobii oraz nietolerancji. Przecież historia dała nam już niejedną lekcję, dlaczego część ludzi nadal nie potrafi wyciągać wniosków? Wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od poglądów, płci, orientacji seksualnej czy koloru skóry. Wszyscy zasługujemy na szacunek – zaznaczył.

32 KOMENTARZE

 1. Zareagował by lepiej na zarośnięte skwerki – zasadzona ozdobna roślinność zniknęła pod 3 metrami ostów, lebiody itp itd.
  Przystanek na Zwycięstwa przesunięty 3 miesiąc z powodu wymiany pińciu kamieni?!
  Przejście pod torami PKP między Plastrem a Przychodnią Kolejową ponad miesiąc zamknięte – zerwali sobie kawałek asfaltu i postawili kilka płotów aby ludzi mieli 500 metrów dalej i kilkadziesiąt schodów do pokonania więcej!

  • geniusz z ciebie… te wszystkie inwestycje nie są dla twojej wygody, tylko dla kasy: urzędasów przy przetargach i zaprzyjaźnionych firm…

  • I kto to mówi przecież niedaleko pada jabłko od jabłoni on niewiele różni się od nich i otacza się podobnymi osobami. Hahaha nie ośmieszał by się. Kpina

  • Tylko po co manifestować przecież to zwykłe zakłamanie bo trzeba się pozytywnie do drugiego odnosić i problem znika. No ale wtedy problem mają politcy bo jak zbijać punkty procentowe.

 2. Prezydencie… „Sosnowiec od powstania był wielokulturowy i otwarty, a historię naszego miasta tworzyło wiele narodowości” LGBT to wielokulturowość czy narodowość?
  „Wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od poglądów, płci, orientacji seksualnej czy koloru skóry. Wszyscy zasługujemy na szacunek” Prezydencie mam wrażenie że LGBT jest równiejsze i bardziej szanowne.
  Sosnowiczanie – ZAKAZ SKRĘTU W LEWO!

  • Przecież on nie toleruje nikogo poza pełowcami, realizuje nepotyzm rodzinny i kolesiowski a poza tym jest wyjątkowo nieprzyjemny w obyciu i dość prosty żeby nie powiedzieć więcej.

 3. Giertych też się „odciął” w odpowiednim momencie od faszystów: nihil novi.
  …na otarcie łez pozostanie stadion dla troglodytów, a durny ludek kupi gadkę cwaniaka z białego domu…

 4. Panie Chęciński czy aktem tolerancji dla heteroseksualnych katolików jest profanowanie przez „aktywistów” LGBT ich świętych symboli, kościołów i pomników? Czy napisałeś pan potępiającego tłita po tym jak bojówka LGBT pobiła człowieka na ulicy i zniszczyła mu samochód?

 5. „Przeciwko nim zgromadziła się grupa osób, która postanowiła zakłócić wiec.”
  Ostra reakcja? To nie była anonimowa grupa ale kibice Zagłębia. To im Chęciński buduje stadion.

 6. To nie kibice, ci są różni, to po prostu menele, co to lubią bić słabszych, pluć, wyzywać, niszczyć, ćpać dopalacze i pić piwsko. Biedni ludzie, zaburzeni psychicznie, może opętani przez diabły, nie zmienia to faktu, że uciążliwi i niebezpieczni, i że robią z tego miasta chlew. Kamery monitoringu na każdej ulicy w hd jak w Londynie albo lumpy przejmą Sosnowiec do reszty. Znam kilka osób,, które już się stąd wyprowadziły. Najgorsze są blokowiska.

 7. „OSTRA REAKCJA” HA HA HA – jaka ostra skoro jeszcze nie pokazał tego TVN inne media zaprzyjaźnione z Preziem.
  Ostra reakcja to była jak Kuca nie chcieli pokazać w Katowicach i kiedyś jak pod Muzą wyrwali jakieś kwiatki i ławkę
  A Prezio wyłapał już tych kiboli i wydał im zakaz wstępu na nowy stadion, przecież to jego elektorat?

 8. No niestety to tragizm tego miasta że kieruje nim człowiek o tak niskim poziomie i morale. Dobrze by było gdyby o wielu rzeczach wiedziało zdecydowanie więcej wyborców.

 9. Waśniewska rozsławiła Sosnowiec i teraz te prymitywy próbują. SOSNOWIEŚ. A coś pozytywnego? Tutaj jeszcze taka uwaga – na osiedlu wieczorami nie ma patroli, nikt nie chce koło bloku ławek bo robi się tam małpi gaj. Nocami stoją koło siebie a gardłują jakby ich 100m dzieliło. Zdarzają się zaczepki przechodniów, okrzyki w kierunku okien itp. Kiedyś ktoś wezwał do ławkowiczów policję, uciekli między bloki, policja postała pół godziny i odjechali, młodzież sosnowiecka wylazła, najpierw przy ławce świecili smartfonami szukając pewnie narkotyków, które uciekając upuścili, a potem krzyczeli na całe gardła „j… policję” i dogadywali jakiejś kobiecie po nazwisku, która podeszła do okna. Wiocha totalna.

 10. No trzeba powiedzieć że mamy pełną analogię do sytuacji gdy biegnący złodziej pierwszy krzyczy,, łapać złodzieja,,. Chopie miej umiar!!!

 11. Ludzie z natury są bierni, poza wyjątkami, musiał jednak być dość istotny powód i wyzwolony z niego impuls że Chęciński jest postrzegany tak negatywnie a może mieszkańcy zaczęli odbierać jego działanie jako złe i pijar już nie działa.

 12. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński z tego co wiem przynależy Pan do PO.
  Tymczasem jak widać wpisuję się Pan w propagowanie ideologi LGBT która nie ma nic wspólnego z osobami odmiennymi płciowo.
  Ta nowa ideologia podobnie jak w przeszłości faszyzm,nazizm ,komunizm potrzebuje ofiar. Najlepiej wykorzystać określone nieliczne środowisko jako ofiarę której staje się obrońcą.
  Przecież wymyślony Margot jest Panem Sz.o czym raczej Pan doskonale wie.
  Ten Pan jest w areszcie za napad pobicie zniszczenie mienia.
  Panie Prezydencie Chęciński nie przystoi tak się zachowywać.

 13. Jeszcze raz stwierdzam że Pan Sz.pseudonim „Margot” uważam na podstawie nagrania że jest przestępcą.
  To kogo i dlaczego broni Pan Prezydent Chęciński?
  Ta sytuacja nie ma żadnego związku z osobami LGBT.

 14. Dzisiejsza Wyborcza grzmi: Jeden z uczestników poniedziałkowej kontrmanifestacji w Sosnowcu usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za kierowanie gróźb karalnych….
  JEDNEGO???
  Panie Komendancie, jak mamy szanować niedosłyszącą Policje?

  Przecież bluzgała brudem cała grupa trzymająca baner na górze Patelni. I NIE SŁYSZELI TEGO policjanci których widać na zdjęciach… stali dwadzieścia metrów niżej!
  Kto tu z kogo robi sobie kpiny?

  Wstyd Panie Ćhęciński, Magistrat miał zgłoszoną manifestacje i nie wysłał tam żadnego odpowiedzialnego urzędnika który przytomnie uruchomiłby stojących w rozkroku i bezruchu Policjantów?

  @ widzący – może jesteś „widzący” ale coś ciężko kapujący że nie o tzw Margot czy inne dziwadło tu chodzi.

 15. Ideolodzy podszywający się pod LGBT mówią pełnymi ustami o tolerancji. Jednak krytyka wyznawanej przez nich ideologi jest niedopuszczalna.
  Natomiast ośmieszanie i profanacja symboli religijnych jest jak najbardziej poprawne.
  No cóż ludzie błądzą nie zdając sprawy z niedopuszczalnych zachowań.
  Dlaczego uwłaczają osobom LGBT?

 16. Powoli przeraża mnie co się dzieje w Polsce, chodzi mi o to, że wszystko zaczęło się od wyborów prezydenckich, nagle wszyscy, po dość kontrowersyjnych słowach Andrzeja Dudy, zaczęli się pokazywać, stwarzają problemy, jakieś flagi, i poparcia osób sławnych w Polsce do środowiska LGBT, i inne transparenty osób LGBT. Naprawdę mają tak źle w Polsce? Gorzej przecież jest w krajach gdzie panuje komuna… Tutaj mogą chociaż iść do baru na kawę, lub piwo… Kiedyś manifestacje były tylko w największych miastach w Polsce, wczoraj wróciłem z Gdańska, oczywiście natknąłem się na manifestację LGBT… Ludzie, Polska zmierza w złym kierunku, Polska teraz jest PROrodzinna, jak nie masz żony, dzieci, to od Państwa nic Ci się nie należy… i taka prawda… Wierzę, że oni chcą czuć się swobodnie, ale nie ukrywam, że wyglądałoby to dziwnie, gdybym szedł ulicą, i widział parę chłopców, mężczyzn całujących się, albo trzymających za ręce… Chociaż sam jestem gejem, nawet o tym bym nie pomyślał, by było to na porządku dziennym. Niektórzy chcą żyć w ukryciu, w obawie o swoje bezpieczeństwo, i w obawie o bezpieczeństwo najbliższych. Serio trzeba teraz krzyczeć? Kiedyś jeszcze jakieś 9 lat temu, było zupełnie inaczej, nikt nawet nie wiedział, że takie coś się dzieje, a jak wiedział to uciekał. Teraz co chwilę czytam, że pobito kogoś bo wyglądał tak a nie inaczej (mężczyzna z tlenionymi włosami, i kolczyk w uchu). Teraz strach chodzić kolorowo ubranym, bo od razu będzie lincz, lub wyzwiska. Nie popieram LGBT, bo nie podoba mi się ich sposób „uświadamiania”, kiedyś było bezpieczniej, i to bez manifestacji, gdy one naszły, to dzieje się coraz gorzej dla naszego bezpieczeństwa LGBT. Po co niszczyć coś, jak to coś działało dobrze. Chcą wziąć ślub, niech wyjadą z Państwa, skoro im źle, i tak duszno tutaj! Ale niech później nie wracają… To jest problem ich adaptacji w społeczeństwie… Teraz jak nie masz dziewczyny, żony, lub dziecka, albo dziecka na które musisz płacić alimenty, bo żona Cię zostawiła… Od razu jest z Tobą coś nie tak, pewnie GEJ… Mam dość

  • Długo piszesz, niby mądrze i refleksyjnie ale gorąco namawiam cie abyś wreszcie poczytał coś o tym LGBT.

   Może zrozumiesz wreszcie że nie można tego sprowadzać tylko do tego o czym piszesz

   Historia dowodzi że każda początkująca dyktatura, rodzący się nacjonalizm i brak reakcji „miłosiernego” kościoła i jego strach przed utratą wpływu na ludzi prostych – zaczyna się od wykreowania wroga oraz /kto wie/ organizowanie prowokacji. Teraz trafiło na „takich odmiennych” jutro trafi na wszystkich mających inne zdanie niż jedynie słuszna władza.

   …cytat…niech wyjadą skoro im tak źle… przecież to dokładnie to co mówili kiedyś towarzysze.

   • – nie kłam tu nie chodzi o czyjeś odmienne zdanie, tylko o wprowadzenie w szkołach prania mózgu pod przykrywką zdemoralizowanej „edukacji” seksualnej. W szkole powinno się nabywać praktyczne niezbędne umiejętności potrzebne w życiu, utrzymaniu się zdobyciu pracy, nie jest miejscem na zdemoralizowanie i dewiacje, normalna młodzież do 2-3 klasy technikum liceum ect, wykazuje niewielkie zainteresowanie seksem, raczej wejściem w związek, ale nie samym seksem, chyba że nastąpiło zdemoralizowanie, tacy niestety nie mają szans na normalne życie, chyba że podejmą duży wysiłek by naprawić swój kręgosłup moralny.

    • Jak rozumiem troskę o wrażliwość seksualną dzieci w szkołach – widzisz poprzez twoje doświadczenia szkolne z czasów gdy gołą dupę można było zobaczyć tylko na okładce w itd albo podglądając dziewuchy w ich kiblu

     Obudź się, dziś nawet wśród trzecioklasistów możesz się nieźle w temacie seksualnym doszkolić, potrzebny do tego internet i dziecięca ciekawość a nie ideologia fgbt.

     cytat: …normalna młodzież do 2-3 klasy technikum liceum ect, wykazuje niewielkie zainteresowanie seksem… i tu może masz racje, oni wtedy myślą tylko w wstąpieniu do seminarium i o posłudze u czarnych.,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here