U jednego z pacjentów, który zgłosił do Zagłębiowskiego Centrum Onkologii potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dyrekcja dąbrowskiego szpitala wstrzymała przyjęcia na oddział chirurgii ogólnej.

– Mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia. Jest to pacjent, który w środę zgłosił się na dąbrowski SOR z innym schorzeniem, bez objawów koronawirusa. Zgodnie z procedurą medyczną został pobrany od niego wymaz i czwartek wynik potwierdził zakażenie – poinformował w czwartek wieczorem prezydent Marcin Bazylak.

Z uwagi na fakt, że zaistniało ryzyko, że pacjent mógł mieć kontakt z pacjentami chirurgii ogólnej, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział.

– Pacjent przebywał w naszym szpitalu niespełna dobę i już został przetransportowany do szpitala jednoimiennego. Pozostali pacjenci i personel oddziału czują się dobrze. Wszyscy zostali odizolowani. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane – przekazał Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy dąbrowskiego szpitala.

Łącznie w Dąbrowie Górniczej potwierdzono do tej pory 86 przypadków zakażenia koronawirusem. 76 osób pokonało już wirusa. W kwarantannie przebywa 89 mieszkańców.