Od 6 czerwca kina i teatry będą funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym. Najpopularniejsze sieci nie otworzą się jednak tak szybko.

Od najbliższej soboty, 6 czerwca, mogą zacząć działać kina, teatry i filharmonie. Warunki są dwa – widownia wypełniona do połowy i wszyscy widzowie siedzą w maseczkach.

To nie jest obowiązek, ale możliwość dla właścicieli, organizatorów tych jednostek. Oni mogą podejmować decyzje o tym, żeby te kina czy teatry ruszyły. Jest bardzo różna opinia na ten temat. Jedni chcą jak najszybciej się otwierać, inni potrzebują czasu – przyznaje Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

Wiemy już, że najpopularniejsze sieci kin w Polsce – Helios, Cinema City i Multikino – nie otworzą się tak szybko. Wydały one oświadczenia, w których uzasadniają decyzję o przesunięciu terminu otwarcia kin. Wśród powodów wymieniają m.in. problemy z przygotowaniem repertuaru. Dokładnej daty nie zostały jednak podane.

Helios:

– Tęsknimy za Wami tak samo, jak Wy tęsknicie za kinem. Jednak ze względu na to, że stawiamy na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników, zdecydowaliśmy, że otworzymy nasze multipleksy w późniejszym terminie. Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na Wasz powrót. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasz repertuar był urozmaicony, tak aby każdy z Was znalazł idealny seans dla siebie – napisała sieć Helios w komunikacie.

Drodzy Widzowie!Od wielu tygodni otrzymujemy od Was niezliczoną liczbę wiadomości ze słowami wsparcia, za które…

Opublikowany przez Kino Helios Polska Czwartek, 28 maja 2020

Cinema City:

– Tak jak Wy nie możemy już doczekać się, aby otworzyć nasze kina i ponownie powitać Was najlepszą filmową rozrywką! Pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i Wasz komfort oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym – napisano z kolei na stronie Cinema City.

Drodzy Kinomani i #TeamUnlimitedTak jak Wy nie możemy już doczekać się, aby otworzyć nasze kina i ponownie…

Opublikowany przez Cinema City Poland Środa, 27 maja 2020

Multikino:

– Kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach – napisano na stronie sieci.

Szanowni Widzowie!Wiemy, że tęsknicie za niepowtarzalną atmosferą kin! Z radością informujemy, że zgodnie z decyzją…

Opublikowany przez Multikino Polska Środa, 27 maja 2020