MKS Będzin buduje zespół na nowy sezon PlusLigi. Do zagłębiowskiego klubu dołączyło trzech kolejnych zawodników.

MKS Będzin pozyskał już czterech nowych zawodników. Do Thiago Veloso dołączyli Fabio RodriguesBartosz Gawryszewski i Szymon Gregorowicz.

25-letni przyjmujący Fabio Rodrigues do MKS-u trafił ze słynnego SESI Sao Paulo, z którym w sezonie 2016/2017 sięgnął po brązowy medal mistrzostw Brazylii. – Fabio Rodrigues to wysoki skrzydłowy z mocnym przyjęciem, zagrywką i blokiem – chwali Brazylijczyka trener Jakub Bednaruk.

Rodrigues to trzykrotny mistrz Ameryki Południowej (2012, 2014, 2014) w różnych kategoriach wiekowych. Dotychczas grał za ocean – przez cztery sezony reprezentował utytułowane SESI Sao Paulo (2014/2015-2016/2017 i 2019/2020) oraz przez dwa (2017/2018 – 2018/2019) Corinthians/Guarulhos.

Mierzący 198 cm Fabrio Rodrigues to trzeci Brazylijczyk – po Rafaelu Araujo i Thiago Veloso – w dziejach MKS-u. O miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował m.in. z Rafałem Sobańskim.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Czterokrotny medalista mistrzostw Polski

Nowym środkowym MKS-u został Bartosz Gawryszewski. – MKS przedstawił najlepszą ofertę. Wprawdzie otrzymałem jeszcze propozycje z innych klubów, ale obok tej z Będzina nie mogłem przejść obojętnie – powiedział.

Blisko 35-letni Bartosz Gawryszewski do Będzina trafił z Aluronu Virtu CMC Zawiercie, w którym rozegrał ostatnie dwa sezonu. Wcześniej bronił barw m.in. AZS-u Częstochowa (2004/2005 – 2006/2007), Asseco Resovii Rzeszów (2008/2009 – 2009/2010), Jastrzębskiego Węgla (2010/2011 – 2011/2012) czy Lotosu Trefla Gdańsk (2012/2013 – 2016/2017).

Za środkowym aż 16 plusligowych sezonów, 370 spotkań i 1246 setów. – MKS, w którym panuje sprzyjający klimat do siatkówki ma pewien staż w PlusLidze. Myślę, że wspólnie uda nam się sprawić niejedną niespodziankę, ponieważ grupa zawodników, która zagra tu przyszłym sezonie wygląda bardzo obiecująco. Nie ukrywam, że cieszę się również z możliwości współpracy z trenerem Bednarukiem – przyznał siatkarz.

Bartosz Gawryszewski ma zwiększyć rywalizację na środku będzińskiej siatki. – Ograny, posiadający predyspozycje do gry w ataku. Szukaliśmy zawodnika potrafiącego atakować z niedokładnych przyjęć, i go znaleźliśmy, choć mam nadzieję, że tych będzie jak najmniej – podkreśla trener Bednaruk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Powrót Gregorowicza

Po rocznym epizodzie w GKS-ie Katowice do Będzina wraca 26-letni libero Szymon Gregorowicz.

Pięć lat temu Szymon Gregorowicz przyszedł do Będzina z warszawskiego Metra. Przygodę z MKS-em libero rozpoczął od drużyny Młodej Ligi, ale szybko został zauważony i trafił do seniorskiego zespołu, w którym nabierał doświadczenia u boku Michała Potery. Sam otrzymał szansę gry w 21 spotkaniach.

W 2019 roku przeniósł się na drugą stronę Brynicy. W Katowicach, mierzący 183 cm wzrostu zawodnik, był zmiennikiem Dustina Wattena, gdzie wielokrotnie wzbudzał zaufanie trenera Dariusza Daszkiewicza. Teraz ponownie będzie reprezentował barwy MKS-u Będzin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Budują nowy skład

MKS Będzin bardzo mocno przebudowuje skład przed nowym sezonem. Z zespołem pożegnało się już ośmiu zawodników.

W zespole z Będzina nie zagrają: Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Michał Potera, Jan Fornal, Grzegorz Pająk i Piotr Macheta. Przypomnijmy, że w marcu do Niemiec powrócił David Sossenheimer.

Najdłużej, bo aż przez dziesięć sezonów (w tym cztery w ekstraklasie) w będzińskich barwach grał Michał Potera. W ostatnich dwóch latach wiódł prym w klasyfikacji najlepiej przyjmujących PlusLigi. 32-latek od nowego sezonu zagra w Rzeszowie. Dryja przenosi się z kolei do Radomia, Superlak i Fornal do stolicy naszego kraju, Macheta do Częstochowy, a Pająk do pierwszoligowego Lublina.

W składzie pozostaną z kolei atakujący Rafał Faryna, środkowy Artur Ratajczak i przyjmujący Rafał Sobański. W roli trenera pozostaje niezmiennie Jakub Bednaruk, który zapewnił, że nazwiska kolejnych zawodników poznamy już niebawem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Kto przychodzi, kto zostaje?

Zostają: Artur Ratajczak (środkowy), Rafał Faryna (atakujący), Rafał Sobański (przyjmujący), Jakub Bednaruk (trener).

Przyszli: Thiago Veloso (rozgrywający, Rennes Volley), Bartosz Gawryszewski (środkowy, Aluron Virtu CMC Zawiercie), Fabio Rodrigues (przyjmujący, SESI Sao Paulo).

Odeszli: David Sossenehimer (Sir Safety Perugia – Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Potera (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin) i Piotr Macheta (?).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here