Nowy trener Zagłębia Sosnowiec Krzysztof Dębek dobrał współpracowników. Do sztabu dołączyli Łukasz Matusiak i Tomasz Grudziński.

Od poniedziałku sztab trenerski Zagłębia pracuje w nowym składzie. Oprócz prezentowanego już wcześniej Krzysztofa Dębka i współpracującego z nim Łukasza Matusiaka dołączył Tomasz Grudziński.

Tomasz Grudziński jest absolwentem warszawskiej AWF. Jak dotąd związany był z Legią Warszawa. Prowadził zespół U-14. Następnie, już w Akademii Legii, był asystentem trenerów U-14, U-15 i U-17. Później pracował jako trener przygotowania motorycznego w rezerwach stołecznego klubu.

Grudziński współpracował m.in. z Dariuszem Banasikiem, Jackiem Magierą i Krzysztofem Dębkiem. Z obecnym trenerem Zagłębia współpracował najdłużej, bo 3 lata. To z nim mógł wspólnie cieszyć się z mistrzostwa Polski zespołu U-19. Ostatnie 2 lata to praca w Akademii Legii z zespołem U-17 (mistrzostwo Polski) i U-18.

– W sztabie Zagłębia będę mocno współpracował z trenerem Arturem Gołasiem, który jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny. Moja praktyka w połączeniu z jego teorią powinny przynieść super efekty. Do tego dochodzi wspomaganie trenera Krzysztofa Dębka w sprawach czysto piłkarskich, jako jego asystenta. Oczywiście dojdą też inne obowiązki zlecane przez pierwszego trenera – wylicza swoje zadania Tomasz Grudziński.

Łukasz Matusiak - fot. Maciej Wasik/Zagłębie Sosnowiec
Łukasz Matusiak – fot. Maciej Wasik/Zagłębie Sosnowiec

Z kolei Łukasz Matusiak jest doskonale znany na Stadionie Ludowym, ale jako piłkarz. Grał m.in. w Turze Turek, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Tychy. Ostatnio był zawodnikiem Polonii Bytom. Prowadził też tam zajęcia w Akademii Przedszkolaka.

– Bardzo dobrze się czuję w Zagłębiu, można powiedzieć, że jak w domu. W sztabie będę odpowiedzialny za indywidualizację zajęć czy to w pierwszej drużynie, czy w Akademii Zagłębia – mówi Łukasz Matusiak, który w roli zawodnika spędził w Sosnowcu blisko 6 lat.

Nowy sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki
Nowy sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki

Skład sztabu trenerskiego Zagłębia Sosnowiec:

Trener: Krzysztof Dębek
Asystenci: Tomasz Grudziński i Łukasz Matusiak
Trener bramkarzy: Sławomir Rydel
Trener przygotowania motorycznego: Artur Gołaś
Trener mentalny: Rafał Kubów
Analityk: Fabio Ribeiro
Lekarze: dr Marcin Dębski i dr Rafał Orlicki
Fizjoterapeuta: Krzysztof Wdowik
Masażysta: Grzegorz Buczek
Kierownik drużyny: Marcel Płachta
Kierownik techniczny: Mirosław Janosz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Krzysztof Dębek nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec wróciło do treningów. Krzysztof Dębek pracuje z zespołem