Krzysztof Dębek został nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Dariusza Dudka.

Kilka dni temu klub z Kresowej rozstał się z Dariuszem Dudkiem. Powodem tej decyzji miały być rozbieżności finansowe pomiędzy stronami. – Nie przedłużyliśmy wygasającej 30 czerwca umowy, bo nie doszliśmy do porozumienia w kwestii nowego kontraktu – tłumaczył prezes Marcin Jaroszewski. Jak twierdzi sternik Zagłębia, Dudek chciał 50 proc. podwyżki, co w dobie pandemii koronawirusem, odebrano z dużym zdziwieniem.

Następcą Dariusza Dudka został 41-letni Krzysztof Dębek, który podpisał kontrakt obowiązujący do końca przyszłego sezonu z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy. Umowa została parafowana zdalnie, przez internet. W nowym sztabie trenerskim znalazło się także miejsce dla byłego piłkarza Zagłębia Łukasza Matusiaka.

– W obecnej sytuacji, gdy mamy pandemię to na pewno było duże zaskoczenie. Z drugiej strony kiedyś już był kontakt z klubem, moja znajomość z ludźmi zarządzającymi Zagłębiem, bliscy koledzy, to wszystko nie powodowało już zaskoczenia, a bardziej satysfakcję i docenienie tego, że widzi się we mnie osobę, która podoła nowym obowiązkom – przyznaje trener Krzysztof Dębek.

15 lat w Legii Warszawa

Nowy szkoleniowiec sosnowieckiego klubu ma za sobą 15 lat pracy w Legii Warszawa, gdzie wychował spore grono bardzo dobrych piłkarzy grających z powodzeniem na poziomie Ekstraklasy. W tym okresie przez trzy sezony prowadzi rezerwy Legii, a także drużynę juniorską, z którą występował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Tam współpracował m.in. z Tomaszem Nawotką, Filipem Karbowym oraz Michałem Góralem. Ostatnio był trenerem czwartoligowej Victorii Sulejówek.

Co ciekawe, Krzysztof Dębek na celowniku władz sosnowieckiego klubu był już w 2016 roku. Wtedy w Zagłębiu po konflikcie z piłkarzem Sebastianem Dudkiem zwolniono Piotra Mandrysza. Ostatecznie postawiono na Dariusza Banasika.

– Temat mojej pracy w Sosnowcu rzeczywiście się pojawił, ale problemy licencyjne stanęły na przeszkodzie. Teraz nie ma takiego problemu, aktualnie kończę kurs trenerski UEFA Pro w Szkole Trenerów u Dariusza Pasieki – wyjaśnia Dębek.

Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.
Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.

Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka

Zagłębie, tak jak i inne kluby Fortuna 1 Ligi, czeka na wznowienie rozgrywek. Jakie plany i cele ma nowy człowiek na Stadionie Ludowym? – Muszę w pierwszej kolejności poznać zespół. A jeśli chodzi o cele, to one w Zagłębiu zawsze są wysokie. Jesteśmy po tym nieszczęsnym zeszłym roku i trzeba to odbudować. Klub na to stać. W takim tonie rozmawiałem zresztą z zarządem. O szczegółach i deklaracjach powiem już wkrótce, dzisiaj jest na to za wcześnie – przekonuje trener Krzysztof Dębek.

Asystentem Krzysztofa Dębka będzie 34-letni Łukasz Matusiak, który przez lata grał w Zagłębiu, a ostatnio występował w Polonii Bytom. Matusiak będzie też łącznikiem między pierwszym zespołem a Akademią Zagłębia.

Czy Krzysztof Dębek poradzi sobie w roli trenera Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Twoje Zagłębie napisałoby lepiej o postojowym i wstrzymaniu pracy w byłej hucie „Katowice”. Tak rządy PiS zniszczyły gospodarkę. Jeszcze trochę i będzie wybór, umrzeć na wirusa, albo umrzeć z głodu.

  • Można więcej o tej zniszczonej gospodarce, bo zdanie dosyć ciekawe? Jak to się ma do działań Balcerowicza, Millera, Tuska i reszty układowiczów?
   Huta jest w prywatnych potężnych rękach od dawna i to ich decyzje vs. covid19. PiS nic do tego. Pretensje do zarządu tej wielkiej firmy.

   • Zarząd huty wstrzymuje produkcje, bo nie ma komu sprzedać swoich produktów. Posrani ze strachu politycy PiS wstrzymali gospodarkę, a gdy staje jedna firma to zaraz za nią postój mają kolejne i kolejne. W Szwecji jakoś normalnie funkcjonują, niedługo nabędą odporność na wirusa, a my będziemy siedzieć na postojowym i w maseczkach przez rok albo dłużej. Więcej tragedii będzie z powodu bezrobocia, biedy i inflacji niż samego wirusa.

    • Przecież nie zabronili pracować hutom, a że Angela i reszta się pozamykała to do PiS pretensje? Czyli posrana ze strachu jest większość Europy z posranymi politykami lewicowymi i np. ludowymi EPP (Tusk), bo wstrzymali gospodarki lub nie pomagają skutecznie je uwolnić. Szwecja? Ponad 20 tysięcy chorych i ponad 2,5 tysiąca zgonów, 4 razy mniej ludności jak Polska. Dobry przykład, brawo. No, kiedyś wszyscy nabiorą. Oby wojsko trumien nie wywoziło.

 2. To teraz zmiana nazwy klubu na: Legia oddział Sosnowiec, Pachołki Legii, Zagłębie Warszawa… No cóż nasi chłopcy wg działaczy nadają się do tarcia chrzanu.
  Jednak bym wolał oglądać nasze mistrzowskie tarcie chrzanu niż co pół roku zmieniających się najemników

  • Tytusie oczywiście Masz rację tyle że Arkadius cienko przędzie i każdy kit złotoustego rudego mamy widzieć jako złoto.

 3. Ojjjej a to jest ten pan co go ABW zawinęło! On był umoczony w sprawę inspektora z sosnowieckiej skarbówki, co się potem powiesił w celi. Brudne historie. Duże łapówki. No – ale ważne, że został oczyszczony od zarzutów. A teraz jest prezesem naszej Kochanej Drużyny. To musi być kryształ nie człowiek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here