Łukasz Matusiak i Grzegorz Bąk nie potrafili odmienić sytuacji zespołu z Kresowej. Zagłębie nie potrafi wygrać meczu od 15 sierpnia. Spore nadzieje pokładane są w Arturze Skowronku, nowym trenerze zespołu.

Sytuacja sosnowiczan w lidze wygląda coraz gorzej. Zagłębie zajmuje 16 miejsce, a w poniedziałek, 20 września mogą spaść jeszcze niżej, jeżeli GKS Katowice co najmniej zremisuje z Górnikiem Polkowice.

Miesiąc bez zwycięstwa

Sosnowiczanie w piątek, 17 września mogli poprawić swoją sytuację. W starciu z GKS-em Jastrzębie prowadzili nawet po bramce Szymona Sobczaka. Zagłębie jednak szybko straciło gola i nie było w stanie wrócić do gry.

Zespół z Kresowej od sześciu spotkań nie jest w stanie zdobyć kompletu punktów. W obecnej kampanii sosnowiczanom tylko raz udało się wygrać. Od meczu z Polkowicami próżno szukać pozytywów. Oczywiście w ostatnich trzech spotkaniach Zagłębie wyszarpało dwa punkty, tak remisy ze Skrą Częstochowa i GKS-em Jastrzębie nie napawają optymizmem.

Czwartoligowiec na przełamanie

We wtorek, 21 września Zagłębie rozpocznie rywalizację w Pucharze Polski. Losowanie dla sosnowiczan było dość korzystne. Rywalem Zagłębia będzie Ruch Zdzieszowice. To zespół opolskiej IV ligi, który wywalczył prawo gry dzięki zwycięstwu w okręgowym Pucharze Polski.

Rywal z piątego szczebla rozgrywkowego w Polsce wydaje się idealnym przeciwnikiem, by w końcu się przełamać. Z drugiej strony Zagłębie potrafiło już przegrywać w pucharze z rywalami teoretycznie słabszymi. W poprzednim sezonie odpadli z niego w 1/32 finału, gdy ponieśli porażkę w Janikowie z miejscową, trzecioligową Unią.

Pucharowy debiut

Mecz w Zdzieszowicach będzie szansą debiutu dla nowego trenera zespołu, Artura Skowronka. Szkoleniowiec po prawie roku przerwy wraca do pracy. Skowronek wcześniej prowadził Wisłę Kraków na poziomie ekstraklasy.

Nowy szkoleniowiec będzie korzystał z pomocy Bąka i Matusiaka, którzy zostali jego asystentami. W sztabie znalazł się również Krzysztof Lubiatowski. Trener bramkarzy do pierwszej drużyny na początku miesiąca.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Karuzela trenerska w Zagłębiu Sosnowiec