Sosnowiec otrzymał dofinansowanie na nowy obiekt, który powstanie w miejscu dawnego stadionu w Klimontowie.

Obiekt przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego od dawna niszczeje. Mimo wcześniejszych prób przywrócenia mu świetności, to jego obecny stan jest wręcz agonalny. Miasto od dłuższego czasu nosiło się z jego modernizacją, a teraz w końcu będzie można rozpocząć działania.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu złożył wniosek o dofinansowanie do zadaszonego za pomocą hali pneumatycznej (tak zwanego balonu) całorocznego boiska. Obiekt ma zostać ogrodzony, a wzdłuż krótszych boków mają zostać zainstalowane piłkochwyty. Ma także powstać odpowiednie zaplecze.

Wniosek sosnowieckiego MOSiR-u został rozpatrzony pozytywnie przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Miasto otrzyma na ten cel 3 miliony złotych, co będzie częścią kosztów inwestycji. Resztę pokryje Sosnowiec.

– Choć na razie mówimy o wstępnej fazie, to bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy fundusze na ten cel. Czas realizacji zostanie doprecyzowany, ale już teraz przystępujemy do dalszych prac, na razie projektowych. Myślę, że z obiektu skorzystają nie tylko mieszkańcy Klimontowa, ale także wszyscy sosnowiczanie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.