Ambulans z respiratorem trafił właśnie do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Koszt zakupionego przez miasto pojazdu z wyposażeniem to 316 tys. zł.

Samochód został zarejestrowany w 2018 roku, ma 20 tys. km. przebiegu. Wcześniej był wykorzystywany jako ambulans pokazowy. Ambulans kosztował 258 tys. złotych. Miasto dokupiło jeszcze wyposażenie – m.in. nosze oraz warty 36 tys. zł respirator. Na stanie samochodu są m.in. dwie butle tlenowe wraz z instalacją tlenową.

Ambulans dla sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec
Ambulans dla sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec

To niejedyne zakupy miasta na rzecz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Udało nam się zamówić dwa respiratory wraz z kardiomonitorami za ponad 200 tysięcy złotych. Zaczynają też do nas powoli spływać zamówione maski sanitarne, chirurgiczne, kombinezony ochronne i inna odzież potrzebna pracownikom naszego szpitala – wylicza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ambulans dla sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec
Ambulans dla sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec

– Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od miasta. Podliczając wszystkie zamówienia daje to kwotę blisko miliona złotych. Płynie do nas mnóstwo wsparcia. Chciałem gorąco podziękować restauratorom, którzy z potrzeby serca przygotowują dla naszego personelu posiłki, kibicom i wszystkim osobom, które przynoszą do nas środki ochrony oraz materiały potrzebne nam w codziennej pracy – podkreśla Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Skomentuj przez Facebook

31 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze lecz parcie na szkło Pana Prezydenta Chęcińskiego jest niepoważne gdyż tak czy owak są to pieniądze nasze (podatników).

  • To czym wg ciebie były 2mld zł na propagandę TVP i z czyjej kieszeni pochodziły?
   Doceńmy to co człowiek robi dla innego człowieka a nie jedynie dla własnego interesu.
   Prezydencie dobra decyzja.

   • Pieniądze na TVP to rekompensata utraconych abonamentów w związku ze zwolnieniami pewnych grup z opłat (emeryci, starsi, renciści itp.) zabierz tym ludziom teraz te zwolnienia i zmuś ich do płacenia abonamentu. W tym temacie przypominam słowa Tuska gdy był w opozycji i nawoływał do nie płacenia „haraczu” po czym gdy był premierem do tych którzy go posłuchali wysłał komorników po zaległy abonament i to za 5 lat wstecz!

    • 100/100, dodam jeszcze, że PO jak zwykle cynicznie przekręca fakty i nie mówi o tym, że będąc przeciwko tej dopłacie, jest za odebraniem zwolnień i zmuszeniem starców i inwalidów do płacenia abonamentu. Przypominam, że za czasów PO żeby można w tv obejrzeć np ME w piłce rozgrywane w Pilsce trzeba było prócz abonamentu i opłaty za kablówkę wykupić w Polsacie prywatny kanał za 100 zł za muesiąc, to samo z Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Katowicach, łaskawie pokazali tylko finał. Teraz wszystko jest w TV otwartej, wróciła nawet ekstraklasa.

   • Wobec tego wnika że to był dar Pan Prezydenta Chęcińskiego (człowiek dla człowieka). Sprawdzę PIT Pana Prezydenta Chęcińskiego za 2020 składany w 2021.Jeżeli nie mam raci w 2021 przeproszę zainterosowanego.

   • To fakt prezydent dla siebie kupił do użytku VOLVO, dla ludzi karetkę. Dyrektor niech tak nie dziękuję bo to obowiązek miasta dokładać do swojego szpitala

  • Ale zamiast karetki mógł postawić pomnik Kaczyńskiego… Przy okazji warto wspomnieć, ze liczba karetek za rządów PiS spadła o 1/3 za to wrosła znacznie liczba limuzyn, których maja więcej niż wszystkich karetek w kraju.

   • Wytrzaskały widocznie te limuzyny POwskie przy oczywiście wyciszonych mediach. Kole 1000 firm polskich oddanych obcym to ile karetek by się nakupiło, respiratorów, maseczek itd.

  • Każda pomoc jest ważna, szczególnie od tych mieniącymi się mądrzejszymi, ale nie ma co porównywać ile daje NFZ do reszty. Przepaść.

 2. Czyli za te 50 tysięcy przekazane do Gdańska na zabawę można było kupić respirator i jeszcze zostało na kupę innego sprzętu?

  • Myślę że nie były to w części moje pieniądze z PIT podczas gdy szpital miejski jest zadłużony „po uszy” nie od wczoraj.

  • A ile można kupić respiratorów za 2 mld dla TVPiS? Właściwie to 10 mld, bo od razu tyle podpisał Adrian. A jeszcze bardzie właściwie to 12 mld, bo 2 mld już poszły poprzednim razem.

   • Taaa, może 100. Żadnego, bo to zaległe pieniądze na to co inne ogólnopolskie nie wydają, bo się nie opyla. Niech Thusk Vision Network da jakieś pieniądze na respiratory, robi więcej dla kultury itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here