Trzy mieszkania komunalne powstaną jeszcze w tym roku przy Rynku w Sławkowie. Miasto uzyskało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W Sławkowie, przy Rynku pod numerem 31 powstaną do grudnia trzy mieszkania o łącznej powierzchni ponad 116 metrów kwadratowych. Umowę na ich budowę wkrótce podpisze burmistrz miasta.

W zakres prac, poza kapitalnym remontem i przystosowaniem wnętrza kamienicy wejdzie również wyburzenie zabudowań gospodarczych przylegających do ścian budynku i wykonanie prac na znajdującym się za nim podwórku. Całość prac ma kosztować ponad 360 tys. zł. Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze inwestycję do kwoty nieco ponad 160 tys. zł.

Nowe mieszkania komunalne mają także powstać przy ulicy Fabrycznej. Miasto wykonało już dokumentację projektową na budowę budynku mieszkalnego z czterema mieszkaniami komunalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ponad 160 metrów kwadratowych.

– W tym roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, chcemy wystąpić do Banku Gospodarstwa Krajowego z wnioskiem o dotację w wysokości części wartości inwestycji. Po uzyskaniu tych środków będziemy mogli przystąpić do prac. W ten sposób, przy wsparciu zewnętrznymi środkami, w Sławkowie powstanie razem siedem nowych mieszkań komunalnych – informuje Rafał Adamczyk, burmistrz miasta.