Nowe atrakcje dla turystów w Sławkowie. Malownicze tereny nad Białą Przemszą zwiedzać można będzie na dwóch trasach – questowej i geocachingowej.

Miasto dzięki wygranej w konkursie Funduszu Naturalnej Energii, organizowanym przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA., uzyskało dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł. Owa kwota posłuży do opracowania terenowej trasy turystycznej z zagadkami oraz drugiej, po której poruszać będzie się trzeba według koordynatorów GPS z wykorzystaniem mobilnej aplikacji.

Celem projektu jest opracowanie, a następnie wdrożenie dwóch nowoczesnych tras przyrodniczych, które interaktywnie będą ukazywać walory związane z bioróżnorodnością ekosystemu Doliny Białej Przemszy w Sławkowie.

– Chcemy, by z tych nowych form aktywności skorzystali i mieszkańcy, i turyści. Zarówno wycieczki questowe jak i geocachingowe zdobywają coraz szerszą grupę sympatyków, dlatego nasze nowe atrakcje będą doskonałą formą promocji Sławkowa i doliny Białej Przemszy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inauguracyjną imprezę promującą trasy będziemy chcieli zorganizować już na początku lipca tego roku – zapowiada burmistrz Sławkowa, Rafał Adamczyk.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu unijnemu wykonane zostały ścieżki i kładki spacerowe nad kanałem Walcowni oraz nowa strefa parkowa ze stanowiskami edukacji przyrodniczej. W zakresie edukacji ekologicznej celem inwestycji jest ochrona i prezentacja bioróżnorodności Doliny Białej Przemszy oraz prezentacja znaczenia zasobów wodnych dla funkcjonowania różnych systemów.