Drugiego dnia maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało w 2004 roku.

Obchodzone dziś Święto Flagi wpisane zostało już na stałe w polską tradycję. To wszystko za sprawą ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Właśnie dzięki niej dzień pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Narodowym 3 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uzupełnia rejestr najważniejszych polskich świąt majowych.

Dzień Flagi RP to święto, którego celem jest między innymi propagowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych. Również 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku flagi zawisły nie tylko na fasadach urzędów. Ulice naszych miast mienią się biało-czerwonymi barwami. Wielu mieszkańców Zagłębia także udekorowało narodowymi barwami swoje domy.

Z okazji Dnia Flagi RP specjalny przewodnik opracowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przedstawione są w nim wszystkie najważniejsze informacje o polskiej fladze, jej rodzajach i dopuszczalnych sposobach prezentowania barw narodowych.

4 KOMENTARZE

  1. od lat obserwuje „polski patriotyzm” szczególnie na osiedlach mieszkaniowych – totalny brak zainteresowania barwami narodowymi;jak się spotka w bloku 2,3 wywieszone flagi to wszystko…

  2. Za to jak sie rozpoczynają mistrzostwa w piłce to zacznie sie tandeciarskie epatowanie barwami narodowymi od kubków, nakładki na lusterka po imtymną bieliznę.A najgorszą błazenade odstawiaja fani skoków i siatkówki bazgrząc pokracznie nazwy swoich wiosek po fladze narodowej. Ot taki mamy patriotyzm i poszanowanie barw narodowych.

  3. Ja uważam się za patriotę, a nie mam flagi w domu i jej nie wywieszam. Powiem więcej, uważam, że w razie jakiegoś konfliktu Ci zagorzali patrioci od flagi, pierwsi spakowaliby dorobek i z rodzinami prysnęli na Zachód nie oglądając się na ojczyznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here