1 czerwca 2022 roku w Sławkowie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w Marszach na Orientację – imprezie sportowo-rekreacyjnej dla młodzieży z województwa śląskiego, uczęszczającej do szkół podstawowych i średnich.

Impreza odbędzie się na terenach leśnych w Sławkowie. Baza zawodów będzie zlokalizowana na zewnątrz na terenie siedziby Wspólnoty Leśnej Sławków Niwa 44.

Organizatorzy zaplanowali następujące warianty tras:

TD – trasa dziecięca – dla uczniów klas 4-6 SP – krótka trasa (ok. 2-3km), mało wymagająca fizycznie, mapa z 1 przekształceniem (np. fragmenty do dopasowania) – zespoły 2-3 osobowe.
TM – trasa młodzieżowa – dla uczniów klas 7-8 SP – średnia trasa (3-4 km), mapa z 2 przekształceniami – zespoły 2-3 osobowe.
TJ – trasa juniorska – dla uczniów klas 1-3 szkół średnich – długa trasa (4-5km), mapa z kilkoma przekształceniami – zespoły 2-3 osobowe.

Marsze na orientację – na czym polegają?

Uczestnicy dzielą się na drużyny. Każda drużyna dostaje kartę startową, która służy do wpisywania na niej potwierdzeń punktów kontrolnych w odpowiednich kratkach. Drużyny na podstawie mapy muszą dojść do zaznaczonych punktów i je potwierdzić oraz zrobić ewentualne wyznaczone przez organizatorów zadania.

Początek zawodów 1 czerwca 2022 roku o godzinie 9:30. Start pierwszych zawodników planowany jest na godzinę 10:00.

Więcej informacji na stronie internetowej.