Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu wzbogaciło się o dwa nowe ambulanse. Jeden z nich trafił do stacji w Sosnowcu, drugi do Sławkowa.

Nowe karetki zasiliły szeregi taborowe Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Jedna z nich działa na terenie Sosnowca, jako karetka specjalistyczna (S). Druga natomiast jest karetką podstawową (P) w Sławkowie, która obsługuje Sławków oraz dąbrowski Łosień, Łękę, Strzemieszyce czy wypadki na DK94.

Oba pojazdy to nowa generacja volkswagen crater o napędzie 4×2 zabudowane przez firmę WAS. RPR Sosnowiec jako jedno z pierwszych służb ratownictwa medycznego w Polsce posiada już dwa tego typu pojazdy.

Co warte podkreślenia, pogotowie w Sławkowie uruchomiono 1 grudnia 2017 roku, dzięki porozumieniu burmistrza Sławkowa i dyrektora sosnowieckiej stacji pogotowia ratunkowego. Stacja ze stale dyżurującym zespołem wyjazdowym znajduje się w budynku OSP Sławków.

Decyzja o powstaniu pogotowia ratunkowego na terenie Sławkowa ma wpłynąć na skrócenie czasu dojazdu do mieszkańców miasta potrzebujących pomocy oraz dotarcia zespołu ratowników na miejsce zdarzeń drogowych.