Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyznę, który napadł i ukradł torebkę 77-latce. Zaraz po tym sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale krótko cieszył się wolnością.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Starowiejskiej. Do kobiety podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej torebkę, w której był portfel, pieniądze oraz dokumenty. Zaraz po tym sprawca uciekł. Całą sytuację widziało dwóch mężczyzn, którzy ruszyli za nim w pościg.

W trakcie udzielania pomocy 77-letniej kobiecie, na miejsce wrócili świadkowie, którzy pobiegli za sprawcą. Młodzi mężczyźni zdołali odzyskać skradzioną torebkę, jednak napastnik uciekł. Policjanci, mając szczegółowy rysopis, od razu rozpoczęli poszukiwania.

– Zachowanie świadków opisanego zdarzenia to przykład obywatelskiej postawy wpisującej się w założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Postawa tych osób pokazuje, że wśród społeczeństwa nie ma przyzwolenia na łamanie prawa i okradanie innych – podkreślają jaworzniccy policjanci.

Po kilkunastu minutach, na ulicy Storczyków (Dąbrowa Narodowa), zauważyli mężczyznę, którego rysopis pasował do poszukiwanego. 29-latek chcąc zmienić swój wygląd, na kurtkę założył bluzę, lecz to nie zmyliło kryminalnych. Mężczyznę rozpoznali świadkowie i noc spędził w policyjnym areszcie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat więzienia. Jednak na tym nie koniec. Podczas przeszukania mieszkania 29-latka, policjanci zastali w nim poszukiwanego listem gończym 31-letniego mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi w miejsce odbywania kary.