W sosnowieckiej dzielnicy Zagórze ktoś zdewastował kilkanaście samochodów. Akt ten potępił w mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Chęciński.

W niedzielę, 1 listopada, prezydent Sosnowca opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia zdewastowanych aut. Na karoseriach pojawił się namalowany różową farbą napis „PiS” oraz błyskawica, która w ostatnich dniach stała się symbolem protestów kobiet.

– Od kilku dni na ulicach naszego kraju kobiety walczą o swoje prawa. Wszyscy liczą się z tym, że może dochodzić do prowokacji. Czy dewastacja aut dzisiejszej nocy, do której doszło w Zagórzu miała być prowokacją, czy po prostu chuligańskim wybrykiem jakiegoś dzbana – napisał Arkadiusz Chęciński.

Od kilku dni na ulicach naszego kraju kobiety walczą o swoje prawa. Wszyscy liczą się z tym, że może dochodzić do…

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Niedziela, 1 listopada 2020

Prezydent Sosnowca potępił zachowanie sprawcy lub sprawców. – Niezależnie od tego zawsze walczymy z aktami wandalizmu, tak będzie i teraz. Nikt nie ma prawa niszczyć pomników, świątyń czy prywatnej własności. Dlatego tradycyjnie za wskazanie sprawcy ufundujemy nagrodę. Każdego, kto ma informację proszę o przekazanie jej do Straży Miejskiej pod numer telefonu 32 266 37 83. Pamiętajcie! Nie dajcie się prowokować! Wspierajmy kobiety, walczmy o wolność wyboru, ale róbmy to z pełną klasą i kulturą! – podkreśla.

Trzeba zrobić wszystko, żeby złapać winowajców. Przez takie głupie zachowania jeszcze bardziej jesteśmy podzieleni, a koszty ponoszą niewinni mieszkańcy – dodaje Kamil Wnuk, sosnowiecki radny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Prezydent Sosnowca apeluje: Bądźmy razem, zjednoczmy się!