Do końca marca 2020 roku w Sosnowcu powstanie trzynaście nowych wypożyczalni rowerów miejskich. Jedna z nich – na Stawikach – będzie jednak gotowa już za prawie dwa miesiące.

14 maja wiceprezydent Sosnowca Jeremiasz Świerzawski i Jakub Giza z firmy Nextbike Polska podpisali umowę na budowę trzynastu wypożyczalni wyposażonych w 140 rowerów. Dzięki temu liczba wypożyczalni w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego wzrośnie z obecnych 9 do 22.

Jak już pisaliśmy, spośród 140 nowych rowerów, 10 będzie wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci, a kolejne 10 to rowery typu cargo. Do użytku trafi również 10 rowerów dla dzieci i kolejnych 10 typu tandem.

Miejsce pod wypożyczalnie rowerów na Stawikach w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Miejsce pod wypożyczalnie rowerów na Stawikach w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Nowe wypożyczalnie mają powstać do końca marca 2020. Wyjątkiem są tylko Stawiki. Tam nowa stacja ma być gotowa do końca czerwca. – Wypożyczalnia na Stawikach pojawi się najprawdopodobniej już 1 lipca. Będą w niej czekały 24 rowery. Myślę, że to będzie najpopularniejsza stacja rowerowa. Pozostałe będą gotowe wraz z pierwszym dniem funkcjonowania Sosnowieckiego Roweru Miejskiego w 2020 roku – powiedział nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co ważne, miejsce pod wypożyczalnię rowerów miejskich na Stawikach jest już gotowe. Powstało w czasie modernizacji popularnego kompleksu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rowerowy Sosnowiec. Będzie więcej rowerów i wypożyczalni