Patryk Mularczyk nie jest już piłkarzem Zagłębia. 22-letni wychowanek sosnowieckiego klubu na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Wigier Suwałki, które występują w II lidze.

Patryk Mularczyk rozpoczął swoje występy w pierwszej drużynie Zagłębia w sezonie 2013/2014, kiedy to odnotował debiut w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Opole. Łącznie w barwach Zagłębia ma na koncie 63 mecze ligowe i 5 bramek. Do tego trzeba doliczyć 6 występów w Pucharze Polski (bez goli). W obecnym sezonie zagrał 14 razy, wychodząc siedmiokrotnie na boisko w podstawowym składzie (bez gola). Patryk Mularczyk dwukrotnie był wypożyczany do Skry Częstochowa i raz do GKS-u Bełchatów.

Zagłębie w przerwie zimowej sprowadziło na razie trzech nowych zawodników – Macieja Ambrosiewicza z Wisły Płock, Słowaka Patrika Misaka z Bruk-Bet Termalici Nieciecza i bramkarza Szymona Frankowskiego z GKS-u Katowice.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wigry Suwałki (@wigry_suwalki)

W klubie ze Stadionu Ludowego nie zobaczymy już Patryka Mularczyka, który przeniósł się do Wigier Suwałki, a także Olafa Nowaka i Markasa Benetę, z którymi rozwiązano kontrakty oraz Mateusza Grudzińskiego, któremu skrócono wypożyczenie z Legii Warszawa.

Zagłębie Sosnowiec po rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi zajmuje 17. miejsce, z przewagą dwóch punktów nad ostatnią w tabeli Resovią. Z kolei Wigry są w czołówce ligę niżej – zajmują czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do miejsca dającego awans.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec zaczęło przygotowania do rundy wiosennej