Działacze Zagłębia Sosnowiec pozyskali dwóch nowych zawodników – pomocnika Macieja Ambrosiewicza i bramkarza Szymona Frankowskiego.

Działacze klubu z Sosnowca w przerwie zimowej dokonali pierwszych transferów. Do Zagłębia dołączyło dwóch nowych zawodników.

Maciej Ambrosiewicz piłkarzem Zagłębia

Pierwszym nabytkiem Zagłębia w przerwie zimowej został Maciej Ambrosiewicz. 22-letni pomocnik podpisał z sosnowieckim klubem 2,5-letni kontrakt. – Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Zagłębiem, chcę pomóc drużynie, by wyniki zdecydowanie się poprawiły. Chcę pomóc też sobie, by zwiększyć liczbę minut i meczów moich, gdyż ostatnio było ich mniej. Myślę, że będzie to korzystne – na pierwszym miejscu dla zespołu, i dla mnie – uważa Maciej Ambrosiewicz.

22-letni pomocnik jest wychowankiem Arki Gdynia, występował także w czeskim MFK Karviná oraz Górniku Zabrze. Od sierpnia 2019 roku Ambrosiewicz był piłkarzem Wisły Płock. W rundzie jesiennej rozegrał zaledwie dwa mecze i zdecydował się na odejście z zespołu.

Szymon Frankowski nowym bramkarzem Zagłębia

Z Zagłębiem kontraktem na 2,5 roku związał się również 19-letni bramkarz Szymon Frankowski. Mierzący 196 cm zawodnik jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów. Występował także w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów, a w lipcu 2017 trafił do młodzieżowej drużyny GKS-u Katowice.

– W GieKSie rozegrałem 4 mecze w pierwszej drużynie. Sporo się tam nauczyłem u dwóch różnych trenerów bramkarzy. Wcześniej, po Stadionie Śląskim, broniłem dwa lata w Ruchu Chorzów, z którym zdobyłem mistrzostwa Śląska. Trenerzy GKS-u Katowice dostrzegli moją grę i po pół roku w juniorach awansowałem do pierwszej drużyny. I podpisałem kontrakt. Sporo mogłem się nauczyć od starszych bramkarzy takich jak Sebastian Nowak, Mateusz Abramowicz, Mariusz Pawełek czy Krzysztof Baran. W seniorskiej szatni GKS-u Katowice zdobyłem duże doświadczenie, to dla mnie bezcenna sprawa – opowiada Szymon Frankowski.

Nowy bramkarz zapowiada, że od samego początku okresu przygotowawczego będzie robił wszystko, aby grać w pierwszej drużynie. – Bardzo się cieszę, że zostałem zawodnikiem Zagłębia. Ciężko na to pracowałem, by znaleźć się w tym klubie. Moim celem jest gra i pomoc pierwszej drużynie – podkreśla 19-letni golkiper.

Kto przychodzi, kto odchodzi?

Klub z Sosnowca jeszcze nie podał listy transferowej. Nieoficjalnie wiadomo, że blisko odejścia z Zagłębia są: Martim Maia, Olaf Nowak, Michał Kieca, Kamil Antonik oraz Markas Beneta. Wiosną na Stadionie Ludowym nie zobaczymy także Mateusza Grudzińskiego. Działacze sosnowieckiego klubu podjęli decyzję o skróceniu jego wypożyczenia i 20-latek wrócił do Legii Warszawa.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to wymienia się Dawida Więckowskiego z rezerw Korony Kielce oraz o doskonale znanego na Stadionie Ludowym Sanogo, który rozstał się z Legią.

Rozegrają siedem sparingów

Podopieczni Kazimierza Moskala przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 11 stycznia i będą trenować na własnych obiektach. Plan przygotowań przewiduje rozegranie siedmiu sparingów, w tym z Wisłą Kraków. Ekipa Białej Gwiazdy będzie pierwszym sparingpartnerem Zagłębia w nowym roku. Zespół z Kresowej zagra też m.in. z Widzewem Łódź, Ruchem Chorzów i Koroną Kielce.

Przypomnijmy. Zagłębie rundę jesienną zakończyło na przedostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Sosnowiczanie mają tylko dwa punkty przewagi nad Resovią.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Poznaliśmy zimowe plany Zagłębia. Sosnowiczanie rozegrają siedem sparingów