W Czeladzi mieszkańcy sami wybiorą sobie dodatkową inwestycję, która oprócz już zaplanowanych w ramach budżetu miejskiego na 2021 rok, zostanie zrealizowana w najbliższych miesiącach.

W Czeladzi rusza akcja #ZaprojektujSobieMiasto, w ramach której to sami mieszkańcy zadecydują, co zostanie zrealizowane w ich najbliższym otoczeniu. – Oprócz zaplanowanych na ten rok w naszym mieście rekordowej ilości inwestycji drogowych, budowlanych, kanalizacyjnych czy remontowo-modernizacyjnych, chcemy też zrealizować jedną z czterech inwestycji związanych z upiększaniem miasta – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na stworzenie skweru i tężni solankowej przy Alei Rodaków Czeladzkich, zagospodarowanie placu przy ul. Betonowej, budowę skateparku na terenie parku Prochownia lub na stworzenie nowoczesnego placu zabaw w parku Grabek.

Wszystkie te propozycje warte są realizacji, ale tylko na jedną mamy środki w specjalnym funduszu inwestycyjnym. Dlatego prosimy mieszkańców o wskazanie, którą z nich zrealizować w tym roku. Swoje głosy na wybrana propozycje, będzie można wkrótce oddać internetowo na stronie miasta – podkreśla burmistrz.

Przypomnijmy. W tegorocznym, rekordowym budżecie miasta, sięgającym 224 mln złotych, aż 70 mln zł przeznaczono na inwestycje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Budżet Czeladzi na 2021 rok największy w historii