Ruszyły długo wyczekiwane prace na Bulwarze Czarnej Przemszy w Sosnowcu, zwycięzcy tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Pracami zajął się MZUK.

Bulwar Czarnej Przemszy to projekt obywatelski, który ma na celu rewitalizację brzegu rzeki. Projekt został skierowany do realizacji dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych swoją pracę rozpoczęli od zdjęcia nawierzchni z chodnika biegnącego wzdłuż rzeki oraz wyrównania terenu.

– Obecnie przy pomocy koparki i łopat ściągamy starą i nierówną nawierzchnię, na odcinku od ulicy Warneńczyka do ulicy Wawel, a także pozbywamy się korzeni i wyrównujemy teren – powiedział nam jeden z pracowników.

Kolejne etapy pracy zakładają powstanie drogi rowerowej i alejki spacerowej na odcinku od ulicy Przyjaciół Żołnierza do ulicy Wawel. Tym jednak zajmie się firma wyłoniona w przetargu.

– To pracochłonny projekt, dlatego uznaliśmy, że część zadań zostanie przekazana innej firmie. Zanim to nastąpi, my już rozpoczęliśmy pracę – mówi Rafał Łydek, dyrektor MZUK.

Rewitalizacja bulwarów ma polegać na wybudowaniu wzdłuż brzegu rzeki ścieżki rowerowej oraz alejki spacerowej, z których będą mogli korzystać zarówno rowerzyści, jak i poruszający się pieszo, uprawiający nordic walking czy biegacze. Dodatkowo wzdłuż rzeki ustawione będą ławki, a także przewijaki dla rodziców z dziećmi. Ponadto wybudowane zostaną punkty rekreacyjne wyposażone w stojaki rowerowe oraz stoliki.

Pierwotnie projekt miał być oddany do użytku mieszkańców już w lipcu, niestety z powodu zamieszania z wykonawcą ma być gotowy dopiero jesienią.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. No i super ! Wreszcie będzie się dobrze jeździło a nie podskakiwało na korzeniach. A co z dalszym szlakiem rowerowym wokół Sosnowca kiedy go wytyczą bo jestem ciekaw którędy.

  2. Mam nadzieję, że na tej chodniko-ścieżce rowerowej pomieszczą się zarówno piesi jak i rowerzyści. Ani słowem nie wspomniano o modernizacji oświetlenia, czyli wieczorem lepiej się tam nie kręcić? W jaki sposób ścieżka przekroczy ulicę 1Maja? Pod mostem? Chyba nie, bo kto by się odważył tam zapuścić, to może przejściem dla pieszych? To znowu kawałek drogi trzeba nadłożyć… I tak źle i tak niedobrze.

    • Urwie się pewnie przy 1-Maja, lub go zakręcą żeby sobie wycieczkę do TESCO zrobić. Fakt bez oświetlenia te rejony wieczorem to do rzeki z pełzającymi menelami po tych terenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here