Średniowieczni rycerze ponownie pojawią się na Zamku Ogrodzienieckim. W dniach 5-6 sierpnia odbędzie się XX Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego.

Jak co roku, na Zamku Ogrodzienieckim pojawią się rycerze – w pierwszy weekend sierpnia odbędzie się kolejna edycja Turnieju Rycerskiego. Jubileuszowa, dwudziesta odsłona będzie niezwykle barwnym i historycznym widowiskiem.

Tym razem rekonstruktorzy i grupy odtwórcze będą rywalizować ze sobą w dniach 5 – 6 sierpnia na terenie przedzamcza Zamku Ogrodzienieckiego. Główną atrakcją jubileuszowego turnieju, stanie się niewątpliwie przeprowadzony po raz pierwszy na terenie zamku, średniowieczny turniej konny – Mistrzostwa Polski Południowej, które rozegrane zostaną w formule pucharowej.

Jak zwykle podczas trwania tej imprezy na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji min.: widowiskowe walki bohurtowe, rozgrywane w drużynach 5 i 11 osobowych, średniowieczne zapasy, pokazy lotów ptaków drapieżnych, turniej bojowy oraz pokazy ciężkozbrojnej jazdy w wykonaniu grupy konnej Dextrarius.

Turniej Rycerski Ogrodzieniec - fot. Zamek Ogrodzieniec
Turniej Rycerski Ogrodzieniec – fot. Zamek Ogrodzieniec

Uroczyste rozpoczęcie przewidziano na sobotni poranek (o godzinie 11:00), a zaraz potem odbędą się turniejowe konkurencje z udziałem bractw i rekonstruktorów, rycerze będą walczyli w turnieju łuczniczym, tańców dawnych i bojowym. Ponadto na sobotę przygotowano pokaz lotów ptaków drapieżnych, bieg damy i rycerza oraz drużynowe walki bohurtowe. Zwieńczeniem dnia będzie turniej konny – to widowisko zaplanowano na godzinę 19:30.

Na niedzielę zaplanowano kolejne zmagania w turniejowych konkurencjach, a na zakończenie rozdane zostaną nagrody dla zwycięzców. Finał rycerskiego weekendu przewidziano na godzinę 18:00.

Dla miłośników dobrej kuchni, rekonstruktorzy uwarzą średniowieczną strawę, dla aktywnych przewidziano „bieg damy i rycerza” oraz turniej tańców dawnych, a dla ukojenia po dniu pełnym emocji, zagra zespół muzyki dawnej.

Bilety na to wydarzenie są dostępne w cenie 12 zł/osobę – ulgowy oraz 17 zł/os. – normalny.