W piątek, 8 października rozpoczęło się głosowanie w ramach VIII edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. Na głosy czekają 93 projekty.

Dzięki narzędziu, jakim jest budżet obywatelski mieszkańcy mają realny wpływ na zmianę otoczenia swojej okolicy. – Twój głos ma znaczenie. Choć brzmi to jak slogan, to jednak w Budżecie Obywatelskim sprawdza się. Jeden głos jest w stanie przyczynić się do zmian w naszej najbliższej okolicy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. Projekty podzielono na 18 stref, w tym 14 zgromadzonych zostało w strefie ogólnomiejskiej.

W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos, znajduje się na Pogoni – 8. – Wśród zgłoszonych propozycji możemy wymienić remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe – dodaje prezydent Chęciński.

Jak głosować?

Głosowanie trwa do 18 października. Wystarczy wejść na stronę internetową głosowania. Formularz jest niezwykle prosty. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: jeden głos na projekt rejonowy (79 projektów), a drugi głos na projekt ogólnomiejski (14 projektów).

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Warto przypomnieć, że w poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów. W ubiegłym roku głos oddało 21 794 sosnowiczan. Do realizacji trafiło 31 projektów.