W najbliższy czwartek, 8 listopada, do Sosnowca zawita Mobilna Akademia Młodych Orłów. Zajęcia odbędą się na obiektach Czarnych Sosnowiec.

W czwartek, 8 listopada, na obiektach Czarnych Sosnowiec już po raz kolejny odbędą się zajęcia w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Tym razem, w odróżnieniu od poprzednich edycji, w części praktycznej wezmą udział same dziewczynki.

– Zajęcia w Sosnowcu cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto też dodać, że w szkoleniu uczestniczą nie tylko trenerzy, ale też rodzice – mówi Krzysztof Szumski, trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Szkolenie rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do 18.00. Część teoretyczna odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Niepodległości, a część praktyczna tradycyjnie na stadionie Czarnych Sosnowiec przy Al. Mireckiego. – Każde szkolenie zaczynamy od wykładu, który trwa ok. 45 minut, następnie trening pokazowy, a na koniec gra selekcyjna – wyjaśnia trener Szumski.

– Jeśli chodzi o lokalizację, to jesteśmy zadowoleni. Nie mam kłopotu z realizacją zajęć. Boisko jest dobrze przygotowane, a część teoretyczną realizujemy w szkole nieopodal – podkreślają trenerzy.

Czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów? To flagowy produkt szkolenia najmłodszych dzieci wspierany przez PZPN, oparty o bezpłatne treningi pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców, w czterech kategoriach wiekowych – od 6 do 11 lat. – Główne nurty opierają się na zainteresowanie piłką nożną oraz zachęceniu dzieci do regularnego uprawiania sportu. Polski Związek Piłki Nożnej stworzył autorski program szkoleniowy, na kanwie którego odbywają się zajęcia w całej Polsce – wyjaśniają autorzy projektu.