Za nami druga tura wyborów samorządowych. W Zawierciu o fotel prezydenta walczyli Witold Grim oraz Łukasz Konarski. Walka była wyrównana, liczył się każdy głos.

4 listopada odbyła się druga tura wyborów samorządowych. W Zawierciu, zmierzyli się Witold Grim (31,92 proc. w I turze) oraz Łukasz Konarski (28,01 proc. w I turze). Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Różnica między kandydatami była niewielka.

Początkowo przewagę miał dotychczasowy prezydent – Witold Grim. Po podliczeniu kolejnych głosów okazało się, że przewagę zyskał Łukasz Konarski. Ostatecznie, to 39-latek startujący z komitetu Zawierciańska OdNowa został nowym prezydentem miasta.

– Nastał czas intensywnej pracy. Ciężkiej pracy – bo tylko tak można osiągać dobre efekty. To będzie produktywny czas dla naszego miasta. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Zawiercie ruszyło do przodu. Dziękujemy Wam za okazane wsparcie i zaufanie! – mówi Łukasz Konarski, nowy prezydent miasta.

Ostatecznie, Łukasza Konarskiego poparło 53,7 proc. głosujących (9836 głosów). Witold Grim otrzymał 46.30 proc. (8482 głosów).

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Zawierciu – fot. Arch. TZ
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Zawierciu – fot. Arch. TZ

Łukasz Konarski to 39-letni absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Z wykształcenia politolog. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Technicznym w Brnie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz na SGH w Warszawie.

W latach 2014-2017 pełnił funkcję wiceprezydenta. Został odwołany z tej funkcji w ubiegłym roku. Jak tłumaczył wówczas Grim, powodem tej decyzji była różnica zdań uniemożliwiająca dalszą współpracę.

Ponadto, był radnym miejskim i powiatowym. Pracował również jako kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Będzinie.