Udana inauguracja sezonu w Gliwicach nie przełożyła się na kolejne spotkania koszykarzy MKS-u. Dąbrowianie przegrali dwa wyjazdowe spotkania z Zastalem Zielona Góra i Spójnią Stargard.

Pierwszy tydzień ligowy przyniósł podopiecznym Jacka Winnickiego trzy wyjazdowe spotkania. Dalekie wyjazdy do Zielonej Góry i Stargardu odbiły się na dyspozycji jego zawodników, którzy przegrali oba mecze.

Wyjazdy dały o sobie znać

Porażka z Zastalem była jednak do przewidzenia. MKS rywalizował z wicemistrzem Polski na ich parkiecie. Przez trzy kwarty byli w stanie prowadzić wyrównaną walkę. Najwyraźniej w ostatniej zabrakło im sił, przez co gospodarze zdołali wypracować sporą przewagę i wygrać.

Inaczej mogło potoczyć się spotkanie w Stargardzie. MKS uległ rywalom tylko czterema punktami. Problemem okazała się skuteczność, a w zasadzie jej brak. Dąbrowianie trafili zaledwie około 32 proc. rzutów z gry. Mimo dobrej postawy Mika Lewisa II i Nicka Moorea MKS przegrał drugi mecz w sezonie.

Kilka dni odpoczynku

Mimo to podopieczni Jacka Winnickiego utrzymują się w ligowej czołówce i zajmują czwartą lokatę. Wiele może zmienić się jednak w ciągu tygodnia – MKS swoje najbliższe spotkanie rozegra w niedziele. Rywale dąbrowskiego klubu na parkietach będą walczyć jeszcze w środku tygodnia.

Jednym z nich jest HydroTruck Radom, z którym dąbrowianie zmierzą się w niedzielę, 19 września. Poprzedni sezon zespół z Radomia zakończył na 14 pozycji w lidze. W nowej kampanii grają ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację przegrali na własnej hali z Czarnymi Słupsk, by kilka dni później na wyjeździe pokonać King Szczecin. Było to zarazem najbardziej okazałe spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespól z Radomia wygrał 112:103.

Mecz będzie kolejnym wyjazdem dla MKS-u. Na własny parkiet podopieczni Jacka Winnickiego wrócą dopiero w czwartek, 23 września. Wówczas w ramach Alpe Adria Cup zagrają przeciwko Spišská Nová Ves. Następnie, już w październiku rozegrają pierwsze spotkanie ligowe na własnym parkiecie.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Derbowe zwycięstwo na inaugurację sezonu