MKS Dąbrowa Górnicza wygrała drugi mecz w tym sezonie. W Radomiu pokonali miejscowy HydroTruck. To dobry prognostyk przed zbliżającym się Alpe Adria Cup.

Wyjazd do Radomia nie należał do najłatwiejszych. MKS bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i wygrał pierwszą kwartę czternastoma punktami. Gorzej było w kolejnych, gdy ich przewaga stopniała do ledwie trzech „oczek”, jednak udało im się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Dzięki temu MKS awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Oczywiście sytuacja zespołu z Dąbrowy Górniczej może szybko się zmienić, ponieważ kilka zespołów rozegrało od nich mniej spotkań. Nie zmienia to faktu, że drugie zwycięstwo podopiecznych Jacka Winnickiego poprawiło ich sytuację w tabeli, a ponadto podbudowało zespół przed debiutem w europejskich pucharach.

MKS w czwartek, 23 września w hali przy Alei Róż zmierzy się z BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. „Rycerze” w poprzednim sezonie zdobyli pierwsze mistrzostwo Słowacji. Dołożyli do tego puchar kraju, po który sięgnęli drugi raz w swojej historii.

Spotkanie ze Słowakami odbędzie się w ramach Alpe Adria Cup. W rozgrywkach poza MKS-em i Spišską Nová Ves biorą udział między innymi zespoły z Austrii czy Chorwacji. Dla drużyny z Dąbrowy Górniczej będzie to debiut w tego typu rozgrywkach.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Dobre złego początki. Dwie wyjazdowe porażki MKS Dąbrowa Górnicza