W ostatnich dniach w Zagłębiu doszło do kolejnych roszad w kadrze. Do drużyny dołączył Wojciech Słomka. W Sosnowcu nie zobaczymy za to Sebastiana Milewskiego.

20-letni Wojciech Słomka, grający w pomocy, a także w ataku ostatnio był zawodnikiem Wisły Kraków, w barwach której zagrał w 6 spotkaniach Lotto Ekstraklasy. Wcześniej był na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice. Z klubem z Sosnowca podpisał 3-letni kontrakt.

– Razem z Zagłębiem chciałbym osiągnąć wspólny cel, czyli jak najszybciej awansować do Ekstraklasy – mówi oficjalnej stronie wychowanek Okocimskiego KS Brzesko.

Wojciech Słomka nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Wojciech Słomka nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Z Zagłębia do Piasta Gliwice

Piłkarzem Zagłębia nie jest już Sebastian Milewski. 21-letni defensywny pomocnik na zasadzie transfery definitywnego przeszedł do Piasta Gliwice.

– Dziękuję Zagłębiu i jego kibicom za 2,5 roku, kiedy to grałem w barwach sosnowieckiego klubu – mówi Sebastian Milewski. – To był bardzo pożyteczny czas i miło go wspominam, chociaż skończyło się spadkiem z Ekstraklasy. Cieszę się, że dostałem szansę gry w Sosnowcu, a ze swojej strony starałem się godnie reprezentować barwy Zagłębia. Dziękuję za wszystko, ale teraz chciałbym nadal rozwijać się w Ekstraklasie, a także zagrać w europejskich pucharach. A taką możliwość dostałem od Piasta Gliwice – dodaje.

Sebastian Milewski nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. Wojciech Rejdych
Sebastian Milewski nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. Wojciech Rejdych

Milewski w ekipie Zagłębia zagrał łącznie 62 spotkania i strzelił jednego gola. W Lotto Ekstraklasie wychowanek MKS Mława zapisał na koncie 23 mecze. W Sosnowcu pojawił się w trakcie sezonu 2016/17, przechodząc do Zagłębia z Legionovii.

– Odchodzę z Zagłębia, ale nie zrywam całkowicie więzów łączących mnie z tym klubem i jego wspaniałymi kibicami. Będę teraz uważnie śledził występy drużyny w pierwszej lidze i trzymał kciuki za szybki powrót do Ekstraklasy – podkreśla Milewski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez P I A S T G L I W I C E (@piastgliwicesa)

Sebastian Milewski podpisał z mistrzem Polski 2-letni kontrakt. – Dołączenie do drużyny mistrza Polski traktuję w kategorii wyróżnienia i dużej szansy. Postaram się jak najlepiej spłacić kredyt zaufania, którym mnie obdarzono – powiedział po podpisaniu kontraktu.

– Sebastian Milewski jest pracowity, dużo biega i gra bardzo ambitnie. Posiada dobrą technikę oraz przegląd pola. Jestem przekonany, że będzie pasował do naszego zespołu – zachwala Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Sebastian Milewski nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki
Sebastian Milewski nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki

Kto, przychodzi, kto odchodzi?

Przychodzą: Mateusz Bieniek (O – Lech II Poznań), Konrad Budek (O – Ruch Chorzów), Rafał Grzelak (P – Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Michał Kieca (P – Skra Częstochowa), Patryk Mularczyk (P – GKS Bełchatów), Błażej Radwanek (P – Hutnik Kraków), Wojciech Słomka (P – Wisła Kraków).

Odchodzą: Mateusz Cichocki (O – Radomiak Radom), Żarko Udovicić (O – Lechia Gdańsk), Lukáš Hroššo (B – Cracovia), Olaf Nowak (N – Zagłębie Lubin), Sebastian Milewski (P – Piast Gliwice), Giorgi Gabedawa (N – ?), Lukáš Greššák (O – ?), Michael Heinloth (O – ?), Giorgi Iwaniszwili (N – ?), Adam Kokoszka (O – ?), Patrik Mráz (O – ?), Giórgos Mýgas (O – ?), Tomasz Nowak (P – ?), Martin Tóth (O – ?).