Dyrektor MCKiS Jaworzno został zatrzymany. Sebastian K. usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych.

Zatrzymanie związane jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach m.in. w sprawie mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Sebastian K. usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych o charakterze korupcyjnym.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie m.in. mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną w zamian za uzależnienie wykonania czynności służbowych. Kierownik jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie miał uzależniać zlecenie wykonania usługi na rzecz określonego podmiotu od otrzymanych korzyści majątkowych. W toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach policjanci zatrzymali mężczyznę oraz dokonali przeszukania w miejscu jego zamieszkania.

Urzędnik z Jaworzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – fot. Śląska Policja
Urzędnik z Jaworzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – fot. Śląska Policja

Byłemu kierownikowi jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie przedstawiono łącznie 19 zarzutów o charakterze korupcyjnym i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Łączna wartość korzyści majątkowych przyjętych przez podejrzanego to około 30 tys. złotych.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. złotych. Został on również objęty policyjnym dozorem.

Oświadczenie w tej sprawie wydał także Urząd Miejski w Jaworznie. – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu poinformował dzisiaj (6 czerwca – wyj.) prezydenta o fakcie przedstawienia mu przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2009-2011. Aktualnie dyrektor przebywa na urlopie. Pracami jednostki kieruje zastępca dyrektora. Urząd Miejski nie posiada żadnych konkretnych informacji związanych z prowadzoną sprawą – czytamy w komunikacie.

Sebastian K. od 2015 roku jest dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wcześniej pracował w Urzędzie Miejskim – najpierw jako kierownik referatu Informacji i Komunikacji Społecznej w Biurze Promocji, a od 2013 roku jako naczelnik Biura Promocji i Informacji.