We wtorek, 19 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się Miejskie kolędowanie, które będzie świetną okazją do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów i złożenia życzeń pozostałym mieszkańcom miasta.

Miejskie Kolędowanie odbędzie się we wtorek, 19 grudnia, o godzinie 18:00, w Muzie. Wtorkowe spotkanie będzie niezwykłą okazją, by wspólnie zaśpiewać świąteczne utwory, złożyć sobie życzenia, ale także porozmawiać.

– To już trzecia edycja niezwykłego przedsięwzięcia. Wspólnie będziemy przeżywali radosny czas, kolędując i nucąc świąteczne utwory. Kto wystąpi na scenie? Niech to będzie niespodzianka. Oczywiście, zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy – Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W wydarzeniu udział wezmą, jak co roku, mieszkańcy Sosnowca, samorządowcy, przedstawiciele świata sportu, kultury, polityki, jednostek miejskich i wielu innych. – Chcemy wspólnie z mieszkańcami przeżywać ten radosny czas – dodaje prezydent miasta.

Spotkanie ma na celu kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd, ale także wsparcie finansowe chorego Alana, który jest podopiecznym Fundacji Jim. Chłopiec ma 12 lat i zdiagnozowano u niego autyzm atypowy, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, całościowe zaburzenia rozwojowe i cytomegalię. Zbiórkę będzie prowadziła Fundacja Nieinni.

Ponadto, w trakcie trwania wydarzenia premierę będzie miała pierwsza płyta Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.