Święta tuż tuż. Warto zatem zadbać o świąteczne upominki. Doskonałą okazją ku temu były weekendowe jarmarki bożonarodzeniowe w zagłębiowskich miastach, które wprowadziły nas w świąteczny klimat.

Po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi odbyły się jarmarki świąteczne, które już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Jarmarki odwiedziły liczne grupy mieszkańców.

W trakcie kiermaszów kupić można było ręcznie robione dekoracje świąteczne, ceramikę, kartki świąteczne, książki, zabawki, a także pyszne domowe wyroby, takie jak wędliny czy ciasta.

Nowością podczas piątkowego kiermaszu, który odbył się w Dąbrowie już po raz dwunasty, były śnieżna kula, do której można było wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W miniony weekend na czeladzkim rynku można było zaopatrzyć się w piękne dekoracje, świąteczne specjały i prezenty. Było w czym wybierać, ponieważ na rynku wystawiło się, aż 25 sprzedających.

W niedzielne popołudnie, Bulwary Czarnej Przemszy stały się najbardziej świątecznym miejscem w Będzinie. Nie zabrakło kolorowych straganów z pięknymi ozdobami, stroikami, migoczącymi lampkami, a nawet żywymi choinkami.

Pokazy iluzjonistów wprowadziły wszystkich w magicznych nastrój. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kula śnieżna, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia i poczuć dziecięcą radość z nadchodzących świąt.

Przypomnijmy, że 20 grudnia rozpocznie się sosnowiecki jarmark świąteczny, który potrwa do 23 grudnia.