Miejski punkt szczepień w Sosnowcu przez cztery dni będzie nieczynny. Powód? Zabrakło szczepionek.

Miejski punkt szczepień zlokalizowany przy ulicy Wawel 2 w sosnowieckiej Szkole Muzycznej przez cztery dni będzie nieczynny (28-30 maja oraz 1 czerwca). Powodem tymczasowego zawieszenia szczepień są braki w dostawie szczepionek.

– Ze względu na brak dostaw szczepionek sosnowiecki punkt masowych szczepień musi zawiesić szczepienia 28, 30, 31 maja oraz 1 czerwca. Osoby zapisane na 29 maja na sczepienia preparatem Johnson & Johnson powinny być zaszczepione w tym terminie. Oczywiście o ile szczepionki dotrą do punktu – przekazał Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Szczepionki, Koronawirus
Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa – fot. UM Sosnowiec

Zabrakło szczepionek w Sosnowcu

– Organizujcie loterie, organizujcie nagrody za szczepienia, ale nie zapomnijcie zorganizować szczepionek, bo właśnie nasz sosnowiecki punkt musimy zamknąć na 4 dni z powodu ich braku – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To już kolejna taka sytuacja w Sosnowcu. Punkt, który miał działać przez siedem w dni tygodniu był także zamknięty w ostatnią niedzielę i poniedziałek. Do tej pory w sosnowieckim punkcie zaszczepiono 12622 osoby.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa. Będą szczepić siedem dni w tygodniu